Strona główna Wydarzenia Triki, dzięki którym prawidłowo zabezpieczysz meble na przeprowadzkę

Triki, dzięki którym prawidłowo zabezpieczysz meble na przeprowadzkę

0

Przeprowadzka to zazwyczaj niezwykle duże wyzwanie organizacyjne. Należy dopełnić wszelkich starań, aby odpowiednio zapakować i zabezpieczyć przedmioty oraz sprawnie je przetransportować do nowego mieszkania czy domu. Przy organizacji przeprowadzki niestety zazwyczaj zdarzają się szkody i straty. Istnieją jednak sposoby na odpowiednie zabezpieczenie mebli do przeprowadzki tak, aby ograniczyć szkody do minimum lub nawet całkowicie je ograniczyć. Oto niektóre sposoby na bezpieczny transport mebli.

Demontaż mebli przed przenoszeniem i transportem
Najważniejszą zasadą jest oczywiście odpowiednie przygotowanie mebli do przeprowadzki. Meble będą wielokrotnie podnoszone, przenoszone i transportowane, co stwarza dla nich wyjątkowo dużo niesprzyjających sytuacji. Najlepszym sposobem jest ich demontaż, jeśli to możliwe. Przewożenie mebli w częściach jest znacznie bezpieczniejsze, a do tego zajmują mniej miejsca w aucie. Jeżeli całkowity demontaż nie jest jednak możliwy, należy pamiętać o wyciągnięciu wszystkich możliwych elementów, takich jak przeszklenia, półki czy szuflady. Po prostu należy więc ograniczyć ciężar i ilość elementów do absolutnego minimum. Oprócz zabezpieczenia mebli przed uszkodzeniem możemy zyskać w ten sposób dużo więcej powierzchni auta.

Odpowiednie zabezpieczenie mebli
Meble należy również przed transportem odpowiednio zabezpieczyć. Dodatkowe środki ostrożności są bardzo wskazane, zwłaszcza podczas ich transportu pojazdem. Do tego typu środków należą kartonowe tektury, folia bąbelkowa, styropian czy stretch. Kartonowe nakładki przydadzą się przede wszystkim do osłonięcia drewnianych powierzchni i rogów. Dzięki temu unikniemy zarysowań na blatach czy płytach. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest obłożenie mebli styropianem. Elementy szklane najlepiej owinąć folią bąbelkową, która odpowiednio amortyzuje wstrząsy i zabezpieczy szklane elementy przed potłuczeniem. Całość zabezpieczyć warto folią stretch, która złączy elementy ochronne z meblami. Taka folia doskonale sprawdzi się również do zabezpieczenia mebli tapicerowanych, na przykład kanapy czy foteli. 

Profesjonalna firma transportowa
Sposobem na bezpieczny transport mebli jest również wynajem profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, której wszystkie powyższe zasady bezpieczeństwa są bardzo dobrze znane. Firma przeprowadzkowa przewiezie rzeczy i meble w sposób bezpieczny i przede wszystkim profesjonalny. Doświadczenie tego typu usługodawców jest na tyle duże, że są w stanie przewidzieć wiele potencjalnych zagrożeń dla naszych mebli. Dodatkowo firmy tego typu przy podpisaniu umowy gwarantują ubezpieczenie przed uszkodzeniem mienia z winy pracowników. To jeszcze bardziej utwierdza nas w przekonaniu, że nasze meble są w rękach takich specjalistów w stu procentach bezpieczne. 

Optymalny dobór transportu
Ostatnia, jednak równie ważna kwestia to dobór transportu. Znając rozmiary swoich przedmiotów i mebli, powinniśmy wiedzieć, jak duże auta będą nam potrzebne. Niekiedy chcąc zaoszczędzić na przeprowadzce, staramy się upchać meble do zbyt małych pojazdów, czasem nawet aut osobowych. Wówczas o uszkodzenia naprawdę nietrudno. Należy dobrać więc odpowiednio duży pojazd, aby meble mogły zostać swobodnie włożone i wyciągnięte z pojazdu. Małe klapy bagażnika czy boczne drzwi auta osobowego niestety nie stwarzają nam zbyt dużych możliwości.

Przeprowadzka to niezwykle duże wyzwanie zwłaszcza, jeśli robimy to po raz pierwszy. Należy więc przede wszystkim jasno sprecyzować plan działania i kolejność zadań. Do przeprowadzki powinniśmy przygotować się spokojnie i bez pośpiechu, zabezpieczyć odpowiednio przedmioty i zorganizować im odpowiedni transport. Pomoc doświadczonych firm transportowych w takich przypadkach jest nieoceniona. Wiedza i doświadczenie pracowników pomogą nam z pewnością uniknąć wielu najczęściej popełnianych przy przeprowadzce błędów. Dobrze zorganizowana przeprowadzka nie musi być więc wcale stresująca. Wystarczy się do niej tylko odpowiednio przygotować.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułIstota zalet parkingów przy lotniskach
Następny artykułJoga dla początkujących – co potrzebujemy aby zacząć praktykę jogi