Strona główna 0_Slider Świdnicki szpital ogranicza przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi operacyjne. Zakaz odwiedzin do...

Świdnicki szpital ogranicza przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi operacyjne. Zakaz odwiedzin do odwołania

0

Od 12 marca 2020 roku, z uwagi na ograniczenia w dostępności do asortymentu jednorazowej ochrony osobistej dla personelu medycznego na rynku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy ogranicza na okres dwóch tygodni przyjęcia pacjentów na planowe zabiegi operacyjne. Jednocześnie, aby ograniczyć liczbę osób z zewnątrz przyjeżdżających do szpitala, nie będą w tym okresie prowadzone kwalifikacje do zabiegów dla pacjentów chcących ustalić termin zabiegu. Do odwołania obowiązuje również całkowity zakaz odwiedzin na oddziałach.

Pragniemy jednak uspokoić i podkreślić, że nie ma zagrożenia wstrzymania przyjęć w trybie pilnym, tj. w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia pacjentów. Jednocześnie informujemy, że bez zmian funkcjonować będą poradnie i pracownie oraz laboratorium analityczne i mikrobiologiczne, przy czym w laboratorium mikrobiologicznym nie będzie możliwości pobrania od pacjentów materiałów do badań. Badania wykonywane w laboratorium mikrobiologicznym będą możliwe wyłącznie dla pacjentów ze skierowaniem lekarskim na powierzonym materiale. Nadal dostępne będą również porody rodzinne, przy czym uczestniczyć w nich będzie mogła jedna osoba towarzysząca, pod warunkiem podpisania oświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa – wyjaśniają przedstawiciele świdnickiego “Latawca”.

Apelują przy tym do pacjentów oraz innych osób planujących wizytę w szpitalu lub laboratorium, aby zachowały zdrowy rozsądek oraz wszelką ostrożność, a w sytuacji jakiegokolwiek potencjalnego zagrożenia, unikały wizyt w szpitalu, w tym w laboratorium. Wszelkie badania oraz wizyty, które mogą zostać odłożone w czasie zaleca się opóźnić do czasu eliminacji zagrożenia epidemiologicznego.

Zachęcamy do korzystania z rejestracji w formie telefonicznej do poradni specjalistycznych oraz pracowni, w tym m.in. do pracowni rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, ultrasonografii, poradni chorób naczyń, za pośrednictwem szpitalnej infolinii tel. 74 630 60 60, celem ograniczenia konieczności korzystania z rejestracji osobistej – dodają medycy.

/SPZOZ Świdnica, opr. mn/