Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Strażacy ochotnicy gotowi do niesienia pomocy seniorom i osobom potrzebującym

Strażacy ochotnicy gotowi do niesienia pomocy seniorom i osobom potrzebującym

0

Ponieważ koronawirus najbardziej zagraża osobom starszym i przewlekle chorym – powinny one bezwzględnie pozostać w domach. Z pomocą osobom samotnym przyjdą strażacy, druhny i druhowie z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Świdnica, którzy deklarują swoją pomoc w zrobieniu zakupów, czy wykupieniu leków.

W czasie zagrożenia epidemicznego strażacy ochotnicy chcą pomagać mieszkańcom gminy. By skorzystać z ich wsparcia wystarczy zadzwonić do Urzędu Gminy Świdnica pod numery telefonów:  74 852 30 67, 74 852 12 26, 74 852-24-88, 74 852-02-74 wew. 200

Wszystkie ochotnicze straże pożarne na terenie gminy Świdnica, jednostki organizacyjne, dzielnicowi i funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie otrzymali maseczki higieniczne i środki do dezynfekcji. W trosce o zdrowie wszystkich osób odwiedzających urząd w pilnych sprawach, a także pracowników urzędu podjęliśmy dodatkowe środki ostrożności. Stanowiska obsługujące klientów wyposażone są w maseczki higieniczne, jednorazowe rękawiczki, a na każdym stanowisku dostępne są środki do dezynfekcji rąk – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak dobrać drzwi garażowe? Rodzaje i wymiary bram garażowych
Następny artykułOd dzisiaj zmiany na przejściu granicznym w Jędrzychowicach