Strona główna 112 Sprawca awantury domowej wpadł z narkotykami

Sprawca awantury domowej wpadł z narkotykami

1

Policyjna interwencja w związku z rodzinną awanturą zakończyła się aresztem dla 27-latka. W jego pokoju odnaleziono narkotyki. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

W poniedziałkowy wieczór policjanci zostali wezwani na interwencję domową, gdzie miało dojść do nieporozumienia między współmieszkańcami. Na miejsce skierowano patrol. Przybyli na miejsce policjanci zażegnali rodzinną awanturę, ale podczas wyjaśniania wszystkich okoliczności awantury domowej, w pokoju 27-letniego uczestnika interwencji ujawnili słoik z zawartością zielonego suszu oraz cztery małe słoiczki z zawartością tabletek. Substancje zostały zabezpieczone i poddane badaniom. Wynik badania narkotestem wskazał, że zabezpieczony susz to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 250 porcji marihuany oraz 73 tabletki ekstazy. 27-letni mężczyzna został zatrzymany a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBiskup świdnicki zachęca do modlitw błagalnych w związku z koronawirusem
Następny artykułŚmietnisko po libacjach przy ścieżce rowerowej [FOTO]