Strona główna 112 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła SMS-y dotyczące koronawirusa

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła SMS-y dotyczące koronawirusa

0

O obowiązujących od dzisiaj środkach bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 informują wiadomości rozsyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa do mieszkańców całej Polski.

Obostrzenia dotyczące przemieszczania się i gromadzenia weszły w życie w środę, 25 marca. Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi. Zakaz nie dotyczy:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Nadal obowiązują wszystkie dotychczasowe zakazy czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej.

Więcej informacji dotyczących nowych przepisów bezpieczeństwa, a także porady, jak chronić się przed koronawirusem, można znaleźć na stronie: gov.pl/web/koronawirus.

/RCB, opr. mn/

Poprzedni artykułXXI Konkurs Wielkanocny w formie cyfrowej
Następny artykułStrefa Płatnego Parkowania działa nadal. Biuro ogranicza pracę do minimum