Strona główna Wydarzenia Świdnica Przedszkolaki w międzynarodowym projekcie czytelniczym

Przedszkolaki w międzynarodowym projekcie czytelniczym

1

Grupa III z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”, którego organizatorem jest Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle.

Honorowym patronatem projekt objął Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz Centrum Bajki w Pacanowie, Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom”, Fundacja „Oswoić los”, czasopismo „Bliżej przedszkola”, Muzeum Dobranocek, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz burmistrzowie Jasła i Aleksandrowa Łódzkiego. Celem projektu jest promowanie czytania bajek i baśni jako sposobu na rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

 W ramach projektu dzieciaki  wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie „Kryształowy pantofelek” oraz napisały książki „Przepis na przyjaźń”.  We współpracy z rodzicami wykonały  drewnianą lalkę – Pinokio- kłamczuszka, którego nie chcą naśladować. W lutym 63 urodziny obchodził Miś Uszatek. Z tej okazji został ogłoszony Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel Miś Uszatek”, w którym nasza koleżanka Gabriela Polis otrzymała II nagrodę. Jest to wielki sukces – wygrać w konkursie, na który spłynęło 600 prac z Polski, Włoch, Ukrainy, Litwy, Słowacji a nawet z Afryki.

Do końca roku szkolnego wiele ciekawych zadań jeszcze przed nami a zachętą niech będzie motto projektu, słowa Marii  Molickiej „Bajka jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania” – mówią nauczyciele z przedszkola „Słoneczko”.

/informacja nadesłana, opr. red./

Poprzedni artykułJakie są zalety pracowni terminalowej?
Następny artykułŚwidniccy piłkarze przed ostatnim sparingiem