Strona główna Sport Inne Polscy sportowcy ruszają na pomoc

Polscy sportowcy ruszają na pomoc

0

Rozgrywki sportowe niemalże na całym świecie są obecnie sparaliżowane przez rozszerzającą się pandemię koronawirusa. Sytuacja w Polsce i poza granicami kraju jest coraz bardziej poważna, a w pomoc potrzebującym włączyli się znani, biało-czerwoni sportowcy. 

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni – wyznali na swoim profilu w mediach społecznościowych Anna i Robert Lewandowscy.

Na podobny gest w naszym kraju zdecydował się 120-krotny reprezentant Polski, obecnie piłkarz Wisły Kraków – Jakub Błaszczykowski. Zawodnik wraz z założoną przez siebie fundacją Ludzki Gest przekazał na walkę z koronawirusem 400 tys. zł. – Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym RAZEM. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń. Dbajcie o swoich bliskich i siebie – napisał na swoim profilu zawodnik Wisły Kraków.

/MDvR/

Poprzedni artykułKoronawirus: Sytuacja w powiecie świdnickim na 22 marca
Następny artykułPolicja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem