Strona główna 0_Slider Policyjno-wojskowe patrole ruszyły kontrolować mieszkańców objętych kwarantanną

Policyjno-wojskowe patrole ruszyły kontrolować mieszkańców objętych kwarantanną [FOTO]

6

Dwunastu żołnierzy z 11. Batalionu Dowodzenia z Żagania od wtorku wspomaga policję przy kontrolowaniu osób objętych kwarantanną w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Na terenie powiatu świdnickiego takim nadzorem objętych jest około 200 osób – są to zarówno mieszkańcy objęci kwarantanną przez służby sanitarne ze względów zdrowotnych, jak również osoby, które wróciły z zagranicy.

W związku z zagrożeniem koronawirusem resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny, czy nie potrzebują pomocy zdrowotnej, a także czy nie brakuje im środków żywieniowych i sanitarnych. Zebrane informacje są przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Policja otrzymuje i weryfikuje też zgłoszenia od mieszkańców, którzy podejrzewają, że ich sąsiedzi łamią obowiązek kwarantanny.

Do tej pory w powiecie świdnickim nie odnotowano zdarzeń związanych z łamaniem kwarantanny. – Wszyscy są bardzo zdyscyplinowani i nie było dotąd przypadku, by funkcjonariusze kogokolwiek nie zastali pod adresem, gdzie trwa kwarantanna – mówi Szymon Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Z uwagi na rosnącą każdego dnia liczbę osób objętych domową kwarantanną, w poniedziałek do Świdnicy dotarło dwunastu żołnierzy z Jednostki Wojskowej 4071 z Żagania, którzy wspomagać będą funkcjonariuszy świdnickiej policji podczas działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie stanu epidemii. Uczestniczą także we wspólnych patrolach policyjno-wojskowych.

/mn/

Poprzedni artykułSpłonęła koparka w wyrobisku [FOTO]
Następny artykułKolejne 45 zakażeń w Polsce