Strona główna 0_Slider Po Śląskiej wezmą się za remont wiaduktu na Kopernika. Będą utrudnienia w ruchu

Po Śląskiej wezmą się za remont wiaduktu na Kopernika. Będą utrudnienia w ruchu

0

18 marca ruszą prace przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Kopernika w Świdnicy. Będzie to kolejny etap prac prowadzonych w ramach rewitalizacji linii kolejowej nr 285 prowadzącej ze Świdnicy do Sobótki i Wrocławia. Kierowcy będą musieli przygotować się na miesiąc utrudnień z ruchem wahadłowym.

W związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego linii kolejowej nr 285 w Świdnicy w ciągu ul. Kopernika, w pasie drogi wojewódzkiej nr 382 informujemy, że w terminie od 18 marca do 20 kwietnia 2020 r. na ul. Kopernika w Świdnicy zostanie wprowadzony ruch wahadłowy pod wiaduktem oraz zamknięcie nocne – do 2 godzin – wyjaśniają urzędnicy z gminy Świdnica. Całkowite zamknięcie drogi ma nastąpić w nocy z 18 na 19 marca, w godzinach od 22.30 do 1.30.

W ramach planowanych robót istniejąca konstrukcja wiaduktu zostanie rozebrana, a w jej miejscu ma zostać wybudowany nowy obiekt.

Przypomnijmy, w ramach remontu linii kolejowej nr 285 podobne prace prowadzono już przy wiadukcie nad ulicą Śląską. Także tam wiązało się to z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu oraz objazdów.

/UG Świdnica, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCzy kody promocyjne pozwalają faktycznie kupować nam taniej?
Następny artykułZamek Grodno i walimskie sztolnie zamknięte dla odwiedzających