Punktualnie jak w zegarku wraz z nastaniem wiosny pojawił się bocian w Boleścinie, w gminie Świdnica.
Ten majestatyczny ptak zamieszkał w gnieździe, które boleścińskie bociany, bo tak nazywają je mieszkańcy wsi, zasiedlają nieprzerwanie od powodzi z 1997 r. Pan Krzysztof wysłał nam zdjęcia pierwszego bociana tej wiosny w gminie Świdnica, który pojawił się dokładnie 22 marca, o godz. 15.45 – informuje rzecznik gminy Świdnica.
![Gmina Świdnica. Uroczyście zakończono rok szkolny i pożegnano dyrektorów trzech podstawówek [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/KONIEC_ROKU_SZKOLNEGO_GMINA2026414-238x178.jpg)

![Prymusi i osobowości roku w szkołach gminy Świdnica z nagrodami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/PRYMUSI_OSOBOWOSCI_2026123-238x178.jpg)






