Strona główna Temat dnia Osoby pracujące poza granicami Polski będą obejmowane kwarantanną

Osoby pracujące poza granicami Polski będą obejmowane kwarantanną

1

Osoby, które dojeżdżają do pracy poza granicami Polski również będą obejmowane kwarantanną. Informuje o tym biuro prasowe wojewody dolnośląskiego.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP – informuje biuro prasowe wojewody.

/red./

Poprzedni artykułOd dzisiaj nauczanie na odległość. Lista problemów bardzo długa. Co z egzaminami ósmoklasisty i maturą?
Następny artykułZmarły kolejne dwie osoby, zakażone koronawirusem