Do 61 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce, jedna osoba zmarła. Wojewoda Jarosław Obremski przedstawił najnowsze dane dla Dolnego Śląska.
– Na terenie województwa dolnośląskiego jest osiem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2. Osoba, u której dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyzna w średnim wieku w stanie dobrym. Stan zdrowia pozostałych pacjentów pozostaje bez zmian – informuje wojewoda.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 13 marca, godz. 9):
- liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 1125,
- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 879,
- liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 49.
W przypadku powiatu świdnickiego (według stanu na 12 marca, godz. 14), kwarantanną domową objętych zostało 52 mieszkańców powiatu, a 44 osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym. W szpitalach nie przebywa żaden mieszkaniec powiatu z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
/mn/

![Gromada szczurów w zabytkowym centrum Świdnicy, obok ośrodka zdrowia i skweru [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/wiata-smietnikowa-ze-szczurami-Swidnica-u.-M.Konopnickiej-238x178.jpg)
![Niebezpieczny manewr na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/wyprzedzanie-238x178.jpg)

![Niebezpieczny manewr na ulicy Kazimierza Wielkiego. Kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/wyprzedzanie-100x75.jpg)

![Wierzba wbiła się w dach domu. Strażacy pracują po nocnej burzy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/po-burzy-Jagodnik-straz-pozarna-20-sierpnia-2026-2-100x75.jpg)
![Azotowa „mgła” na ul. Towarowej w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/azot-100x75.jpg)


