Strona główna 0_Slider O set od mistrzostwa. Świdnickie siatkarki z tytułem wicemistrza Dolnego Śląska!

O set od mistrzostwa. Świdnickie siatkarki z tytułem wicemistrza Dolnego Śląska! [FOTO]

0

Sportowa rywalizacja, gejzer emocji i wielka feta na zakończenie siatkarskiego sezonu 2019/2020 na parkietach ligi Dolnego Śląska, w kategorii młodziczek. Zawodniczki Polonii Świdnica uległy tylko siatkarkom z Smilebus UKS „Wieża” Radków, tym samym zdobywając tytuł wicemistrza województwa dolnośląskiego.

Rozgrywany w Świdnicy turniej był ostatnim z cyklu czterech turniejów finałowych siatkarskiego sezonu 2019/2020. Każdy turniej rozgrywany na parkietach, walczących o prym na Dolnym Śląsku drużyn, stał na bardzo wysokim poziomie. Nie inaczej było w ten weekend w świdnickiej hali przy ul. Pionierów.

Rywalizacja między gospodarzami – MKS Polonia Świdnica, a #Volley Wrocław, Smilebus UKS „Wieża” Radków i AZS-em AWF SMS Wrocław należała do tych niezwykle zaciętych, ale honorowych i zgodnych z duchem zasad FairPlay. Podczas każdego z turniejów zespoły miały do rozegrania po dwa mecze, a o końcowym triumfie decydował bilans wygranych setów. Stawką całej rywalizacji był udział w Mistrzostwach Polski na szczeblu ogólnopolskim.

O set od mistrzostwa

Biało-zielone były o włos od tytułu najlepszej drużyny naszego województwa. O końcowym rezultacie przesądził jeden set, który nasze siatkarki „oddały” drużynie z Radkowa, tym samym wygrywając z rywalkami 2:1. Gdyby udało im się wygrać obydwa dzisiejsze mecze bez straty seta to na koniec radość byłaby jeszcze większa. Mimo to powodów do radości jest wiele, bo cieszy nie tylko końcowy rezultat, ale przede wszystkim gra młodych świdniczanek.

Ostatecznie najlepszą drużyną Dolnego Śląska został zespół Smilebus UKS „Wieża” Radków, drugą pozycję zajęły siatkarki MKS Polonii Świdnica, a podium uzupełniły reprezentantki AZS AWF-u SMS-u Wrocław. Czwarta lokata przypadła #Volley-owi Wrocław. Pierwsza trójka wywalczyła awans do turnieju Mistrzostw Polski na szczeblu ogólnopolskim, a zajęte w województwie miejsca będą decydujące podczas losowania drużyn w dalszej rywalizacji.

Na koniec odbyła się ceremonia wręczenia pucharów i nagród indywidualnych, w której udział wzięli: Stanisław Łopaciński, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Grabowski, prezes ekstraklasowego #Volley-a Wrocław, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, Jerzy Żądło, wiceprezydent Świdnicy oraz Grażyna Działowska, prezes MKS Polonii Świdnica. Oprócz nagród rzeczowych grającym w turnieju siatkarkom wręczono powołania do kadr Dolnego Śląska w piłce siatkowej i piłce plażowej.

Nasze medalistki: Martyna Zielińska, Amelia Pieszczoch, Natalia Kardasz, Nina Jasiecka, Matylda Kozak, Martyna Gaik, Marysia Marczuk, Nina Jasiecka, Wiktoria Wiraszka, Martyna Pitek, Małgorzata Byczek, Julia Huzar, Kinga Fąfara, Julia Krasoń, Martyna Zielińska, Amelia Pieszczoch, Natalia Kardasz.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułMłodzi świebodziczanie chcą uruchomić społeczną lodówkę. Zorganizowali zbiórkę