Strona główna 0_Slider Na piłkarską wiosnę musimy poczekać. Dolnośląskie rozgrywki zawieszone!

Na piłkarską wiosnę musimy poczekać. Dolnośląskie rozgrywki zawieszone!

0

Fatalne wieści dla wszystkich klubów, piłkarzy i kibiców napłynęły właśnie z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Mają na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo i z uwagi na rozszerzającą się epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, wszystkie rozgrywki piłkarskie na terenie Dolnego Śląska zostały na razie zawieszone. 

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ze względów bezpieczeństwa uczestniczących drużyn w rozgrywkach prowadzonym przez DolZPN, przekłada datę rozpoczęcia rundy wiosennej na 28-29.03. Terminarz nierozegranych spotkań zostanie opublikowany w serwisie Extranet przez Komisję ds. Rozgrywek – czytamy w komunikacie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W praktyce wygląda to tak, że wszystkie planowane mecze na weekendy (14/15 marca i 21/22 marca) zostały odwołane. Nowe terminy ustalone zostaną przez naszą dolnośląską centralę i odbędą się z pewnością w środy między innymi spotkaniami o punkty. Jeśli nie będzie dalszych przeciwności, to piłkarze na boiska wrócą w weekend – 28 i 29 marca.

To kiepskie informacje dla trenerów i piłkarzy szykujących się do startu rundy wiosennej, między innymi dla przedstawicieli Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica. Biało-zieloni są liderami grupy wschodniej IV ligi i ich celem jest awans do makroregionalnej III ligi, obejmującej cztery województwa (dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie). Na tym szczeblu piłka seniorska w Świdnicy nie miała swojego przedstawiciela od około 30 lat. Miejmy nadzieję, że cała sytuacja nie wybije z uderzenia świdniczan, którzy rozegrali w miniony weekend już pierwszy mecz o stawkę. Podopieczni Rafała Markowskiego ograli w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ekipę Bielawianki Bielawa 2:1.

/MDvR/

Poprzedni artykułKierowca nietrzeźwy i bez uprawnień, auto dostawcze przeładowane
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Ząbka [FOTO]