Strona główna Wydarzenia Jaką salę konferencyjną wybrać?

Jaką salę konferencyjną wybrać?

0

Organizując spotkanie bądź konferencję, należy zwrócić uwagę na szereg elementów. Bardzo ważny jest wynajem odpowiedniej sali. Miejsce spotkania powinno być dopasowane do liczby uczestników oraz typu wydarzenia. Jaka sala będzie najlepsza na konferencje? Oto kilka porad, które podpowiedzą nam, o czym warto pamiętać.

  1. Dopasuj salę do liczby ludności
  2. Sprawdź wyposażenie
  3. Położenie sali konferencyjnej

Dopasuj salę do liczby ludności

Pierwsza ważną rzeczą, o jakiej powinni pamiętać organizatorzy konferencji, jest wielkość pomieszczenie. Sale konferencyjne muszą być dopasowane do liczby uczestników. Zbyt mała sala będzie niewygodna. Zwróćmy również uwagę na liczbę krzeseł. Ne możemy dopuścić do sytuacji, podczas której część zaproszonych gości stoi w trakcie spotkania. Krzesła w sali konferencyjnej powinny być wygodne i skonstruowane zgodnie ze wszystkimi zasadami ergonomii. Warto również zwrócić uwagę na układ sali. Najczęściej możemy spotkać układ teatralny czy układ w podkowę przypominający kształtem literę U.

Sprawdź wyposażenie

Jeśli udało nam się znaleźć miejsce wydarzenia, to nie zapominajmy o bardzo istotnej kwestii. Konferencje wiążą się wystąpieniem prelegentów. Do tego potrzebne będą mikrofony, sprzęt multimedialny, sieć wi-fi, duża liczba gniazdek elektronicznych. Sale biznesowe powinny udostępniać korzystającym osobom projektory multimedialne, profesjonalne nagłośnienie. Sale biznesowe muszą mieć klimatyzację. Najczęściej sale konferencyjne można wynająć w hotelach oraz specjalnych placówkach konferencyjnych. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego miejsca sprawdźmy, ile toalet jest w danym obiekcie oraz czy jest możliwość skorzystania z szatni. To znacznie ułatwi kwestie organizacji oraz obsługi dużej liczby zaproszonych gości.

Położenie sali konferencyjnej

Bardzo ważnym czynnikiem jest lokalizacja obiektu, w którym znajduje się sala konferencyjna. Aby wybrać odpowiednie miejsce, warto przejrzeć propozycje znajdujące się na stronie https://www.salebiznesowe.pl/. Jeśli na konferencji będą zagraniczni goście, to lepiej zdecydować się na miejsce z dobrym dojazdem na lotnisko. Warto również przeanalizować dojazd komunikacją miejską do do danego obiektu. Oprócz tego bardzo ważny jest także parking. Część gości pewnie skorzysta z własnych samochodów, które trzeba gdzieś zostawić na czas trwania wydarzenia. Zostawianie aut na niestrzeżonych parkingach nie będzie mile widziane przez zaproszonych. Kolejna ważna kwestia to jedzenie. Jeżeli nie zapewniamy cateringu, to dowiedzmy się czy w pobliżu zlokalizowane są restauracje.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWydział komunikacji starostwa ogranicza godziny pracy
Następny artykułPierwszy samorząd zawiesił opłaty czynszowe. Świdnicki radny apeluje o ulgi. Co zrobi prezydent Świdnicy?