Strona główna Wydarzenia Gry planszowe strategiczne — TOP 5 najlepszych tytułów

Gry planszowe strategiczne — TOP 5 najlepszych tytułów

0

Trudno byłoby nie zauważyć rosnącej popularności gier planszowych. Zyskują one coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów w różnym wieku. Rozrywka tego typu wcale nie jest zarezerwowana jedynie dla najmłodszych, jak wynika ze statystyk — to także świetne rozwiązanie dla dorosłych. Niektóre tytuły sprawdzą się również w przypadku rodzin. Wspólna gra strategiczna może przyczynić się do znaczącego zacieśnienie więzi pomiędzy rodzicami a ich dziećmi. Które planszówki sprzedają się najlepiej i z czego wynika ich fenomen?

Kultowa gra planszowa, czyli Monopoly
Niekwestionowane rekordy, jeśli chodzi o popularność gier planszowych, nieustannie bije Monopoly. Gracze podczas zabawy muszą wybudować swoje własne imperium hotelarskie. Całość rozgrywki polega na wykupywaniu kolejnych terenów i gospodarowaniu nimi tak, aby zarabiać jak najwięcej. Warto wiedzieć, że zasady Monopoly są dość luźne i mogą być modyfikowane na miarę potrzeb rozgrywających.

Ta gra łączy ze sobą pokolenia i stanowi świetną alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem komputera. Doskonały poziom rozrywki to jednak nie wszystko. Twórcy tytułu słyną z wypuszczania rozmaitych wersji graficznych gry. Obecnie są ich dziesiątki, jeśli nie setki, a najchętniej kupowanymi są „Cheaters Edition”, „Pizza game”, „Frozen”, oraz „Fortnite”.

Karak — gra strategiczna dla osób w każdym wieku
Zadaniem graczy w Karak jest odkrycie układu korytarzy kryjącego się w podziemiach tytułowego zamczyska. Tytuł ma zaletę w postaci doskonałej grywalności i pięknie zaprojektowanej oprawy graficznej. Rozgrywający będą musieli zmierzyć się z przeróżnymi bestiami żyjącymi w lochach, a także zdobywać kolejne elementy swojego wyposażenia, gromadzić skarby i poznawać nowe zaklęcia.

Karak został zaprojektowany z myślą o tym, aby grać w niego mogli już siedmiolatkowie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby z rozrywki korzystali również dorośli. Maksymalna liczba graczy to 7.

Anachrony — przemyślane ruchy to postawa
Jeśli chodzi o tytuły o nieco większym poziomie zaawansowania, to warto zwrócić swoją uwagę na Anachrony. Całość jest utrzymana w ciekawym klimacie science fiction. Nie trudno jest dostrzec to, z jak wielką starannością została zaprojektowana cała plansza.

Gracze zostają przeniesieni do świata z przyszłości, który nie tak dawno doświadczył skutków apokalipsy. Ich zadaniem będzie dotarcie do momentu sprzed katastrofy i podjecie próby przygotowania ludzkości na nieuchronne konsekwencje nadciągającej tragedii. To jedna z najlepiej sprzedających się gier planszowych nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich.

Marco Polo — gry planszowe z wątkiem podróżniczym
Amatorzy zwiedzania różnych zakątków świata z całą pewnością docenią grę planszową Marco Polo. Zawodnicy przenoszą się na Daleki Wschód po to, aby niebawem wstąpić do elitarnego grona najlepszych kupców.

Najważniejszym elementem tej gry jest obranie właściwej i najbardziej intratnej strategii. Gracze muszą rozplanowywać swoją podróż tak, aby sprzedawać po drodze, jak najwięcej wielbłądów, przypraw i złota.

Ominoes — poznaj świat egipskiej mitologii
To jedna z tych gier, która ma dość poważne znamiona abstrakcji. W dolinie Omninus zostają odkryte gości do gry, których historia rozpoczyna się kilka tysięcy lat wcześniej. Jej zasady nie są zupełnie jasne, ale nie przeszkadza to temu, aby podjąć próbę rozegrania partii z pomocą Kości Bogów.

To niesamowita przygoda, którą z pewnością docenią nie tylko dzieci, ale również dorośli. Przydadzą się im nie tylko atrybuty w postaci dobrej strategii i inteligencji, ale również odrobina szczęścia.

Gdzie kupić gry planszowe?
Gry planszowe możemy zakupić w sklepie internetowym HoldemShop, w ofercie znajdziemy około 300 produktów tego rodzaju, więc każdy znajdzie z pewnością coś dla siebie. Inną opcją może być wybranie się do sklepów stacjonarnych np. w galerii handlowej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidniczanie tłumnie odpowiedzieli na apel o oddawanie krwi. „Zachowujemy wszystkie środki bezpieczeństwa” [FOTO]
Następny artykułTylko 5 wiernych na mszy. Dekret biskupa świdnickiego