Strona główna Wydarzenia Dobromierz Filmowcy zawitali do Dobromierza

Filmowcy zawitali do Dobromierza

0

Od 4 marca na terenie Dobromierza realizowane są zdjęcia do filmu „Misja Ulji Funk” – komedii familijnej w konwencji kina drogi, powstającej w ramach współpracy niemiecko-luksembursko-polskiej.

zdjęcie ilustracyjne

Ekipa filmowa planuje nakręcić sceny przejazdów z wykorzystaniem samochodów grających. Jej obecność będzie wiązała się z wyłączeniem z możliwości parkowania fragmentów części ulic w celu realizacji scen. Nie będzie powodowała całkowitego wyłączenia ulic z ruchu pieszego lub kołowego i zrealizowana zostanie z czasowym wstrzymaniem ruchu, celem zabezpieczenia przejazdu pojazdów grających podczas ujęć.

Już 4 marca filmowcy pojawili się w rejonie skrzyżowania ulic Świdnickiej i Sportowej. Kolejny raz w Dobromierzu pojawią się w przyszłym tygodniu. Działania te będą prowadzone z możliwie najmniejszą uciążliwością dla mieszkańców i gości Dobromierza w dniach:

  • 11.03.2020 – parkowanie przy ul. Cmentarnej (przy scenie plenerowej) oraz zdjęcia w rejonie ul. Kościelnej,
  • 13 i 14.03.2020 – parkowanie przy ul. Cmentarnej (przy scenie plenerowej) oraz zdjęcia w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Cmentarnej – w rejonie sklepu „Odido”.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułWarsztaty wokalno-taneczne z Alicją Janosz i Giną w Świdnicy
Następny artykułJaką drukarkę laserową mono wybrać?