Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Droga Żarów-Jaworzyna w remoncie

Droga Żarów-Jaworzyna w remoncie

1

Ruszył remont drogi powiatowej łączącej Jaworzynę Śląską, Piotrowice Świdnickie oraz Żarów. Prace związane z jej przebudową rozpoczęły się 19 marca i wywołały spore zdziwienie wśród kierowców, którzy o zamknięciu drogi dowiedzieli się bez wcześniejszego uprzedzenia.

Remontowana droga jest drogą powiatową i za całość wykonywanych prac odpowiada Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego – informuje Wojciech Lesiak z Urzędu Miejskiego w Żarowie. – Z informacji uzyskanych od Ryszard Papciaka ze Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego wiemy, że wykonawca powinien przedstawić odpowiednie uzgodnienia dotyczące zamknięcia drogi i wytyczenia odpowiednich objazdów. Taka informacja dotarła e-mailem do Urzędu dopiero o godz. 20.00 19 marca – dodaje Wojciech Lesiak.

W ramach rozpoczętej inwestycji pn. „Remont drogi powiatowej nr 2880D na odcinku Jaworzyna Śląska – Piotrowice Świdnickie – Żarów” wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni z częściową wymianą konstrukcji, zostaną ścięte i uzupełnione kruszywem pobocza oraz oczyszczone przydrożne rowy. Inwestycja została podzielona na 3 etapy.

W pierwszym etapie, który jest zaplanowany w terminie 19.03.2020 – 30.0 4.2020 modernizacji zostanie poddany odcinek od Żarowa do obwodnicy. Na terenie Gminy Żarów zostanie wyremontowane 489m, a na długości ścieżki rowerowej ustawiony zostanie krawężnik.

W drugim etapie zmodernizowany zostanie odcinek drogi od obwodnicy do Piotrowic (04.05.2020 – 15.05.2020), a w trzecim odcinek z Piotrowic do Jaworzyny (18.05.2020 – 05.06.2020).

Na czas robót ruch drogowych będzie wstrzymany i zostanie wyznaczony objazd.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułPodstawowe zasady obowiązkowej kwarantanny dla osób wracających do kraju
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Saperów