Strona główna 0_Slider Długo oczekiwana zima wpadła mocno spóźniona

Długo oczekiwana zima wpadła mocno spóźniona [FOTO/VIDEO]

0

Chociaż już od 10 dni mamy kalendarzową wiosnę, do Polski właśnie dotarła spóźniona zima. Meteorolodzy ostrzegają przed przymrozkami, które mogą nam towarzyszyć do 2 kwietnia.

Zgodnie z pogodowym ostrzeżeniem pierwszego stopnia wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do 2 kwietnia prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -4°C do -2°C, lokalne spadki do -6°C, a przy gruncie do -6°C, lokalnie do -8°C.

Na całym obszarze województwa dolnośląskiego wystąpiły temperatury minimalne poniżej 0°C. Miejscami wystąpiły również opady śniegu. Temperatura minimalna na wysokości 2 m n.p.g. spadała od -3°C do na Przedgórzu Sudeckim do około -1°C w części nizinnej regionu. Przy gruncie temperatury wyniosły od około -4°C na Przedgórzu Sudeckim do -1°C w części nizinnej województwa. W najbliższych godzinach temperatura będzie stopniowo wzrastała do 4°C, 5°C. Opady śniegu stopniowo będą zanikać. Prognozuje się w ciągu najbliższej nocy ponowny spadek temperatury minimalnej do ok. -3°C; -4°C – wskazuje Krzysztof Salanyk, synoptyk IMGW-PIB, w wydanym komunikacie meteorologicznym.

W środę temperatura maksymalna ma sięgnąć nawet 8°C na południu i zachodzie kraju.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn