Strona główna Wydarzenia Świdnica Czy windy w świdnickich blokach są dezynfekowane?

Czy windy w świdnickich blokach są dezynfekowane?

0

Po pytaniach ze strony mieszkańców świdnickiego Osiedla Młodych postanowiliśmy sprawdzić, czy w związku z trwającą epidemią koronawirusa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy wprowadziła dodatkowe środki ostrożności, a także czy dezynfekowane są windy.

Jako mieszkaniec największego osiedla w Świdnicy i mieszkaniec jednego z wieżowców zastanawiam się, czy spółdzielnia poczyni jakieś kroki, które zabezpieczą mieszkańców. Windy w blokach są całe z blachy i są idealnym siedliskiem bakterii, czy w tym okresie epidemii spółdzielnia będzie je dezynfekować? Wydaje mi się że mycie jakie dotychczas było wykonywane nie wystarczy – pytał jeden z mieszkańców.

Podjęcie działań w związku epidemią potwierdza zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy. – Dezynfekcja [wind] była przeprowadzona w dniu 26.03.2020. Do dezynfekcji użyto środka o nazwie “Polana DDR+” – wyjaśniają przedstawiciele spółdzielni. W trosce o zdrowie lokatorów i pracowników zdecydowano się także na zamknięcie biura spółdzielni do 10 kwietnia. Kontakt z administracją jest możliwy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Również do 10 kwietnia wstrzymano wykonywanie przeglądów technicznych instalacji gazowych, wentylacyjnych oraz elektrycznych, a także wykonywanie wymian stolarki okiennej w lokalach mieszkalnych będących w zasobach spółdzielni. Ograniczono też interwencje służb technicznych utrzymania ruchu instalacji w lokalach mieszkalnych tylko do przypadków zagrożenia bezpośredniego zdrowia, życia lub zabezpieczenia mienia.

W związku z zagrożeniem epidemią Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy zwróciła się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach, które z uwagi na swój wiek oraz stan zdrowia, nie powinny opuszczać swoich mieszkań i wymagają pomocy. – Jeżeli zatem znacie Państwo osoby, które nie mogą liczyć na wsparcie lub sami jesteście w takiej sytuacji, zgłoście się dzwoniąc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (74 852 13 27) lub do Spółdzielni (74 852 27 91), która poinformuje odpowiednie służby odpowiedzialne za dalsze działania w zakresie pomocy – informują przedstawiciele zarządu.

/mn/