Strona główna Wydarzenia Biuro rachunkowe – najpopularniejsze usługi

Biuro rachunkowe – najpopularniejsze usługi

0
Biura rachunkowe świadczą wiele potrzebnych usług. Przede wszystkim zajmują się one zagadnieniami związanymi z księgowością, płacami i kadrami. Zakres ich działalności poszczególnych może się być mniej lub bardziej rozbudowany. Wiele zależy od doświadczenia, a także charakteru działalności i zapotrzebowania. Biura rachunkowe świadczą usługi skierowane głównie dla przedsiębiorców.

Księgowość i obsługa kadrowo – płacowa
Główną i najbardziej podstawową usługą, którą świadczą biura rachunkowe jest prowadzenie księgowości mniejszych lub większych przedsiębiorstw. W zakresie tego typu działań zalicza się m.in. prowadzenie podatkowej księgi przychodów, księgi rozchodów, ewidencji podatkowej, księgi rachunkowej i księgi handlowej.

Ponadto biura rachunkowe zajmują się obsługą kadrowo – płacową firmy. Mogą one sporządzać umowy cywilnoprawne oraz umowy o pracę, rozliczać składki, rozliczać zeznania podatkowe, naliczać wynagrodzenia, sporządzać siatki płac, wystawiać zaświadczenia, tworzyć regulaminy pracy i płacy itd.

Inne usługi prowadzone przez biura rachunkowe 
Biuro rachunkowe (Poznań) oferuje swoim klientom także wiele więcej ciekawych usług. Między innymi prowadzi ono doradztwo finansowe oraz szczegółową analizę, która pozwala na podejmowanie najlepszych decyzji pozwalających na rozwój biznesu. Za pośrednictwem biura rachunkowego można także przygotować wnioski kredytowe i dokumentację niezbędną do leasingu.

Niektóre biura prowadzą także usługi podatkowe i prawnicze. Wśród tego typu kwestii można wyróżnić m.in. konsultacje prawnopodatkowe, ogólną obsługę danych podmiotów, wystawienie opinii dotyczących prawa podatkowego. Pracownicy biura mogą także przygotować kompleksowe odwołania od decyzji wydanych przez naczelnika Urzędu Skarbowego, przygotować zeznania podatkowe itd.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że usługi biura podatkowego dotyczą także realizacji usług finansowych jak np. przygotowanie wniosków o dotacje unijne, tworzenie biznesplanów, analiza rankingów kredytowych i leasingowych.

Bardziej zaawansowane usługi świadczone przez biura rachunkowe
Warto zaznaczyć, że biura rachunkowe, które posiadają duże doświadczenie i świadczą kompleksowe i rozszerzone usługi mogą także podjąć działania związane z przeprowadzeniem i ogłoszeniem upadłości przedsiębiorstw. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko podmioty posiadające odpowiednie przygotowanie mogą zaproponować klientom optymalne i najbardziej bezpieczne rozwiązania związane z upadłością.

Warto zaznaczyć, że niektóre biura rachunkowe pozwalają także na realizowanie usług księgowych przez Internet. Jest to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, które pozwala na efektowne prowadzenie księgowości w mikroprzedsiębiorstwach oraz w małych przedsiębiorstwach. Warto spytać w swoim biurze podatkowym o taką możliwość.

Każde biuro rachunkowe, które świadczy profesjonalne usługi na najwyższym poziomie musi także specjalizować się w odpowiednim i bezpiecznym przechowywaniu wszelkich dokumentów. Jest to niezwykle istotne i ma wielkie znaczenie m.in. w czasie inspekcji i kontroli z urzędu. Wszelkie dokumenty powinny być składowane w takim miejscu, które pozwoli je zachować w nienaruszonym stanie, zapobiegnie powstawaniu uszkodzeń, a także uniemożliwi wyciek poufnych danych.

Warto zdecydować się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, które oferuje najbardziej optymalną ofertę dopasować do charakteru i wielkości danego przedsiębiorstwa.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZbiórka odpadów w czasie epidemii. O czym trzeba pamiętać?
Następny artykułNie kupuj, spróbuj wypożyczyć!