Strona główna Kultura 8. Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA w Żarowie

8. Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA w Żarowie

0

Za tydzień startuje lokalna odsłona 8. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w Żarowie. W dniach 18, 19 i 20 marca 2020 toku Fundacja Inicjatywa B wyświetli kilkadziesiąt filmów animowanych dla dzieci!

Fot. Tomasz Nycz

W ramach specjalnych seansów filmowych zostanie zaprezentowany program: „Teraz dzieci mają głos” im. Leszka Gałysza, który składa się z dwóch bloków: kategorii przedszkolnej i kategorii wczesnoszkolnej.

Edukacyjne filmy zobaczą dzieci z lokalnych placówek oświatowych: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren, Bajkowe Przedszkole w Żarowie oraz Chatka Małolatka w Żarowie.

Filmy, które zakwalifikowały się do poszczególnych kategorii (nabór filmów prowadziła Polska Animacja, z głównym sztabem organizacyjnym w Łodzi), będą walczyć o uznanie widzów oraz Brązowe, Srebrne i Złote „Tobołki Koziołka Matołka”, które często dla twórców i reżyserów prezentowanych materiałów, są przepustką na międzynarodową arenę.

Każdorazowo po zakończonej projekcji, mali widzowie głosują na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formie festiwalowej.

Przez trzy dni od 18 do 20 marca w sali widowiskowo-sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, która znajduje się przy ul. Armii Krajowej 60a, Fundacja Inicjatywa B wyświetli 22 krótkometrażowe filmy animowane dla dzieci – Filmy zostały dobrane do wieku i możliwości poznawczych widzów; wpływają na ich rozwój, kształtują różne postawy oraz edukują, dlatego też kategorię „Teraz Dzieci Mają Głos” zobaczą m.in. przedszkola i szkoły podstawowe z Gminy Żarów. Spodziewamy się kilkuset gości z lokalnych placówek oświatowych tj. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy z Żarowa, Szkoła Podstawowa im. UNICEF z Imbramowic, Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke z Mrowin, Bajkowe Przedszkole oraz Chatka Małolatka z Żarowa – dodaj Tomasz Nycz.

Repertuar 8. Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA w Żarowie:

AGATKA II: AGATKA I BRELOCZEK (2019, 10:00), Szymon Adamski | Serafiński Studio
BELLA W BRZUSZKU (2019, 06:00), Jacek Rokosz | ANIMOON/Letko
BUŹKA I DZIÓBEK: GRZYBOBRANIE (2019. 5:00), Maciej Pestka | Mapepi Animacje
KICIA-KOCIA: KICIA KOCIA POZNAJE STRAŻAKA (2019, 07:00), Marta Stróżycka | EGoFILM
KRECIA ROBOTA (2019, 2:35), Magdalena Pilecka / Maria Holka | Blesz
PRZYTUL MNIE. MARATON (2019, 06:02), Tomek Miazga, Klaudia Robat/Javvie | ANIMOON/Animex/Pigeon

/informacja organizatora/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułJak powinno się zabezpieczyć mieszkanie lub dom przed włamaniem?