Do 1340 wzrosła w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – poinformował w piątek resort zdrowia.

– Mamy 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 18 osób z woj. małopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie wydanym o godzinie 17.30.
W przypadku Dolnego Śląska nowe przypadki zakażenia stwierdzono u osób pochodzących z Wrocławia, a także z powiatów górowskiego, lubańskiego i trzebnickiego. W województwie dolnośląskim liczba chorych wzrosła do 189.
W powiecie świdnickim potwierdzono dotychczas zachorowanie na COVID-19 u pięciu mieszkańców – 3 ze Świdnicy i 2 ze Świebodzic. Według ostatnich danych PSSE w Świdnicy, w kwarantannie przebywa obecnie 111 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 114 osób, a ze względu na podejrzenie zakażenia koronawirusem hospitalizowano 6 osób.
/mn/





![„Nalot” na nielegalne salony gier w Świdnicy i Wałbrzychu. Są zatrzymani [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/policja-nielegalne-automaty-4-100x75.jpg)
![Hałda odpadów wciąż się pali. Strażacy codziennie pracują na pogorzelisku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/page-5-100x75.jpg)


