Strona główna 0_Slider 212 przyłbic dla szpitala i pogotowia, obiady dla sanepidu. Firma Franc-Textil pośpieszyła...

212 przyłbic dla szpitala i pogotowia, obiady dla sanepidu. Firma Franc-Textil pośpieszyła z pomocą

5

20 tysięcy złotych przeznaczyli Jerzy Franckiewicz i Tomasz Franckiewicz, właściciele firmy Franc-Textil, na pomoc osobom, które w czasie zagrożenia epidemicznego są „na pierwszej linii frontu”. Forma pomocy została uzgodniona z samymi zainteresowanymi.

Jerzy Franckiewicz jest przekonany, że w obecnej sytuacji wszyscy powinni solidarnie włączać się w działania, zmierzające do powstrzymania pandemii, a pomocy potrzebują przede wszystkim ci, którzy niosą pomoc medyczną. Personel medyczny świdnickiego szpitala Latawiec zadecydował, że najbardziej przyda się zakup przyłbic, które jeszcze są dostępne na rynku. Zamówienie zostało złożone w profesjonalnej firmie. 212 przyłbic wielorazowego użytku trafi do końca przyszłego tygodnia do szpitala i świdnickiego pogotowia ratunkowego. Koszt zakupu to blisko 18 tysięcy złotych.

Darczyńcy postanowili także wesprzeć pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy od kilkunastu dni obsługują telefon alarmowy, udzielają tysiące rad, decydują o kwarantannach i postępowaniu w przypadku uzasadnionych podejrzeń zakażenia koronawirusem. Do stacji przez najbliższe 2 tygodnie będą dostarczane obiady dla 10 osób. O takiej formie wsparcia zadecydowali sami pracownicy.

W koordynacji uczestniczył portal Swidnica24.pl.

Jerzy Franckiewicz i Tomasz Franckiewicz mają nadzieję, że na pomoc służbom medycznym i sanitarnym zdecydują się także inni przedsiębiorcy z powiatu świdnickiego.

Franc-Textil  jest jednym z największych i najnowocześniejszych, profesjonalnych centrów szycia tekstyliów domowych. Dzięki 26- letniemu doświadczeniu w produkcji tekstyliów domowych firma jest specjalistą w tym zakresie. Dysponuje bardzo szerokim zestawem maszyn produkcyjnych oraz wysoko wykwalifikowanym personelem – obecnie zatrudnia 170 doświadczonych pracowników. Produkcja odbywa się w nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 10.500 m2 w Żarowie.

Agnieszka Szymkiewicz

Poprzedni artykułUrząd miejski informuje o pomocy dla obcokrajowców. Po polsku
Następny artykułPersonel odsunięty od pracy, dezynfekcja oddziałów. Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem przebywał w świdnickim szpitalu