Strona główna 0_Slider 17 ofiara koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane dla powiatu świdnickiego

17 ofiara koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane dla powiatu świdnickiego

0

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy przedstawiła najnowsze dane dotyczące zagrożenia koronawirusem w powiecie świdnickim. Aktualne informacje dla całego kraju podało także Ministerstwo Zdrowia.

Powiat świdnicki, stan na 28.03.2020, godz. 14.00:

  • liczba osób objętych kwarantanną – 130,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 114,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19 – 7,
  • liczba zdiagnozowanych dotychczas pacjentów (potwierdzonych) – 5 (3 ze Świdnicy, 2 ze Świebodzic).

Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia (stan na 28 marca, godz. 14.00), w całej Polsce zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u 1481 osób. – Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – przekazano w komunikacie. To 17 ofiara koronawirusa w Polsce.

Na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono dotychczas u 199 osób. Nowe zachorowania potwierdzono u mieszkańców Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz powiatów jeleniogórskiego i zgorzeleckiego.

/mn/