Strona główna Wydarzenia 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Zmarł kolejny pacjent

11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Zmarł kolejny pacjent

0

Ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Są kolejne przypadki zachorowań w województwie dolnośląskim, a także kolejna ofiara śmiertelna. To 71-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, który od ponad tygodnia przebywał w szpitalu w Bolesławcu.

Mamy 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego – poinformowano w komunikacie resortu zdrowia z 25 marca, godz. 13.30.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Jednocześnie informujemy, że wyłączamy ze statystyk zdublowanego wcześniej pacjenta, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem – dodano.

W sumie w całej Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 957 osób, z czego 13 chorych zmarło. Na Dolnym Śląsku potwierdzono dotychczas zakażenie u 145 osób.

/mn/