Strona główna Bez kategorii Wybór odpowiedniej poduszki

Wybór odpowiedniej poduszki

0

Mocny i niezmącony niczym sen to marzenie każdego, kto zmaga się z bezsennymi nocami, wstając rano z bólem głowy i ogólnym zmęczeniem organizmu. Przepracowani i zabiegani ludzie nie przywiązują większej wagi do warunków, w jakich zasypiają, a to właśnie one są kluczem do udanego wypoczynku nocnego. Dlatego warto zadbać nie tylko o atrakcyjny i klimatyczny design sypialni, ale przede wszystkim o rodzaj poduszek, który staje się tak istotnym elementem podczas snu.

Pozycja spania a rodzaj poduszki
Aby nocny odpoczynek dawał relaks i komfort trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie poduszki, które sprawią, że człowiek obudzi się wyspany i cudownie odprężony. W zależności od pozycji, jaką ludzie przybierają podczas snu, powinien zostać wybrany rodzaj poduszek. Ci, którzy preferują spanie na brzuchu dobrze, gdyby zakupili poduszki niskie, które nie będą nadwyrężać kręgów szyjnych bowiem spanie w tej pozycji jest niestety bardzo obciążające i niezdrowe dla kręgosłupa. Jednak jak wiadomo trudno jest walczyć z przyzwyczajeniami, warto więc zdecydować się na płaskie poduszki, minimalizujące ryzyko nadwyrężania kręgów szyjnych podczas odpoczynku nocnego. Dla fanów spania na boku, poleca się poduszki ze specjalnym wałkiem w okolicy szyi, zaś tym, którzy przyjmują najzdrowszą pozycję, jaką jest spanie na plecach, proponuje się dość niskie i średniej twardości poduszki.

Odpowiednie wypełnienie poduszek kluczem wygody i komfortu dla śpiącego
Szukając idealnej poduszki do spania, takiej ,która nie spowoduje bólu głowy czy kręgosłupa po spędzonej na niej nocy, trzeba koniecznie sprawdzić rodzaj jej wypełnienia, które odgrywa ogromną rolę w spokojnym i bezpiecznym wypoczynku. Szczególnie polecane są poduszki, których wypełnienie stanowią oczyszczone łuski gryki, bo jak żadne inne doskonale dopasowują się do kształtu głowy i szyi gwarantując sen najwyższe jakości. Takie poduszki zapobiegają migrenom i bólom głowy, kręgosłupa, czy karku a także chrapaniu, przez co tak chętnie są wybierane do snu przez coraz szersze grono klientów. Łuski gryki delikatnie się przemieszczają podczas ruchów głowy, co daje przyjemny i odprężający masaż i jeszcze lepszy komfort spania. Każdy, kto zdecyduje się na poduszki gryczane może mieć pewność, że spełnią one wszystkie jego potrzeby i oczekiwania bowiem posiadają  silne właściwości antyalergiczne, termostatyczne i rozluźniające.

Innym równie polecanym rodzajem poduszek są te wypełnione puchem gęsim lub kaczym.Takie podparcie głowy w nocy znakomicie wchłania pot, utrzymuje ciepło, absorbując jednocześnie wilgoć oraz jest lekkie i sprężyste. Są to idealne poduszki dla wszystkich, którzy nie mają problemów z uczuleniem na pierze.

Producenci oferują swoim klientom także poduszki piankowe i syntetyczne. Poduszki z pianki wysokoelastycznej to doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Są wyjątkowe sprężyste, ale szybko wracają do pozycji wyjściowej, idealnie dopasowując się do kształtu ciała osoby śpiącej. Syntetyczne poduszki cieszą się ogromnym zainteresowaniem bowiem są nie tylko antyalergiczne, ale też trwałe, miękkie i komfortowe dla głowy. Ich cena jest przystępna, a możliwość prania w pralce znacznie zwiększa ich atrakcyjność.

Wybór poduszek jest ogromny i na pewno każdy dopasuje odpowiedni rodzaj do swoich potrzeb i oczekiwań, pamiętając, że zdrowa i należycie wyprofilowana poduszka gwarantuje najwyższej jakości, bezpieczny sen i odpoczynek. 

Więcej informacji znajdziecie na: https://sklep.selene.pl/produkty/poduszki,2,5658

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUdzielą darmowych porad prawnych ofiarom przestępstw
Następny artykułDziurawa jak ser szwajcarski droga doczeka się remontu. Będą objazdy na jednej z tras prowadzących pod Ślężę