Strona główna 0_Slider Wstęp na świdnickie lodowisko powinien być tańszy w okresie ferii zimowych?

Wstęp na świdnickie lodowisko powinien być tańszy w okresie ferii zimowych?

3

Wraz z nadejściem zimowej przerwy od nauki, na świdnickim lodowisku zaczął obowiązywać weekendowy cennik, z nieco droższymi biletami za wstęp niż w dni robocze. Zdaniem części mieszkańców, w tym okresie ceny powinny zostać obniżone, zachęcając młodych świdniczan do korzystania z oferty obiektu. Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji tłumaczy jednak, że opłata jest jedną z najniższych w kraju i wcale nie odstrasza chętnych do skorzystania ze ślizgawki. W tym sezonie lodowisko odwiedziło już ponad 75 tysięcy gości.

Ferie rozpoczęte, postanowiłem wybrać się z dziećmi na lodowisko, niemiła informacja przywitała nas u progu hali lodowiska. Na drzwiach i przy kasie wywieszona jest informacja, że w okresie ferii zimowych dla województwa dolnośląskiego obowiązuje rozkład ślizgawek i cennik jak w weekendy, dni świąteczne i ferie. Zaznaczam, że cena nie jest strasznie wysoka, ale praktyka podnoszenia cen w ferie czy w wakacje jest dla mnie niezrozumiała. Miasto zamiast zaoferować dzieciom atrakcyjne warunki korzystania z lodowiska w trakcie trwania ferii zimowych, postanawia podnieść cenę biletów. Wielu atrakcji w mieście nie ma, obniżenie ceny za bilet na lodowisko chociaż dla dzieci wydaje mi się, że nie przyniosłoby wiele strat dla miasta. Wiele razy spotkałem się z odwrotnym postępowaniem w czasie wakacji czy ferii, gdy cena zostaje obniżona przekłada się to na większą ilość korzystających – wskazuje jeden z mieszkańców, który zwrócił się z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Co na taką propozycję odpowiedzieli przedstawiciele świdnickiego ośrodka sportu? – Aktualny cennik obowiązuje od 2018 roku i mimo coraz wyższych kosztów eksploatacji (energia elektryczna) nie uległ dotąd zmianie. Bilety weekendowe obowiązują od piątku do niedzieli, w dni świąteczne oraz dni powszednie, w które ustalony został weekendowy rozkład ślizgawek. Taki właśnie rozkład ślizgawek tradycyjnie obowiązuje w okresie ferii zimowych. Większa liczba ślizgawek ogólnodostępnych wiąże się z koniecznością częstszej konserwacji lodu oraz większej liczby zaangażowanych pracowników, stąd minimalnie wyższe ceny (12 złotych – bilet normalny/6 złotych – bilet ulgowy) – tłumaczy  Przemysław Grzyb z ŚOSiR.

Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom obniżenia cen dla dzieci, dla których lodowisko często jest jedyną atrakcją w trakcie ferii przypominamy, że w okresie ferii codziennie od godziny 8.00 do 10.00 obowiązuje promocja w ramach której można ślizgać się dwie godziny w cenie jednego biletu – wówczas cena za godzinę ślizgawki wynosi 3 złote. Dodatkowo w okresie ferii dzieci i młodzież mogą nabyć specjalny karnet na 14 ślizgawek w cenie 50 złotych – wówczas cena jednej ślizgawki wynosi dokładnie 3,57 złotych. To najniższe ceny w Polsce na tej klasie, zadaszonym, pełnowymiarowym lodowisku. Dla porównania ceny biletów ulgowych na godzinne ślizgawki na innych lodowiskach: Gdańsk – 10 zł, Toruń – 8 zł, Opole – 8 zł, Katowice – 8 zł, Tychy – 7 zł. Krynica – 6 zł (45 minut), Nowy Targ – 5 zł, Sosnowiec – 4 zł. Na świdnickim lodowisku również w bardzo atrakcyjnych cenach można wypożyczyć, naostrzyć łyżwy lub wypożyczyć pingwinka do nauki jazdy. W wielu obiektach dodatkowa opłata pobierana jest również za wypożyczenie kasku – u nas kask można wypożyczyć za darmo – wylicza Grzyb.

Według naszej oceny ceny na lodowisku są wyjątkowe przyjazne dla klientów, o czym świadczy zresztą znakomita frekwencja – w tym sezonie z obiektu skorzystało już ponad 75 tysięcy gości (stan na 31 stycznia) – podsumowuje Grzyb.

Michał Nadolski
[email protected]