Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska „Weekend pod Parą” w jaworzyńskim muzeum

„Weekend pod Parą” w jaworzyńskim muzeum

0

W ten weekend, 29 lutego i 1 marca, na terenie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się kolejna edycja Weekendu pod Parą. Jest to comiesięczna inicjatywa mająca na celu zachęcenie gości do zapoznania się nie tylko ze zdobyczami techniki przemysłowej, ale i do zabawy.

Naszym zdaniem niezwykle ważnym jest, by nauka i zabawa szły ze sobą w parze. Weekend pod Parą to nie tylko przejażdżka po naszej bocznicy oryginalną lokomotywą parową, ale i możliwość zwiedzania muzeum z wykwalifikowanymi przewodnikami, którzy opowiedzą o naszych eksponatach i zapoznają gości z historią kolei nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Szczególnie atrakcyjna jest możliwość zobaczenia „od kuchni” pracy maszynisty – rozpalanie pieca, wszystkie czynności związane z obsługą lokomotywy, czyli obrządzanie parowozu, a także prac drużyny parowozowej w trakcie obsługi Królowej Szlaków, lokomotywy TKt48-18 – zachęcają przedstawiciele muzeum.

Przewozy realizowane są w oba weekendowe dni, tj. 29 lutego (sobota) i 1 marca (niedziela) o pełnych godzinach: 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00. Koszt biletu na trasie parowozowej to 20 złotych za osobę.

/Muzeum Kolejnictwa na Śląsku, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Komunardów
Następny artykułWiększe grono seniorów skorzysta z bezpłatnej komunikacji?