Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Warsztaty wokalne w Lubachowie po raz ósmy

Warsztaty wokalne w Lubachowie po raz ósmy [FOTO]

0

Po raz ósmy  młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy spotykają się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew.

Pomysłodawcami organizacji warsztatów są Dariusz Jaros – muzyk, kompozytor, aranżer, autor tekstów, na co dzień instruktor pracujący w Młodzieżowym Domu Kultury i Tadeusz Szarwaryn – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie – muzyk, kompozytor, autor tekstów.

Gmina Świdnica znana jest z wielu talentów wokalno- muzycznych uczniów, dlatego też zrodził się pomysł, by ten wielki potencjał wykorzystać i ukierunkować na dalszy rozwój. Niektórzy już dorośli absolwenci warsztatów swoją przyszłość związali z edukacją muzyczną i od kliku lat odnoszą sukcesy podczas konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych na forum ogólnopolskim. Należy również podkreślić, że niektórzy uczestnicy warsztatów stanowią już dzisiaj wsparcie w produkcji materiału dźwiękowego jako muzycy.

8 lutego rozpoczęła się ósma już edycja warsztatów wokalnych dla uzdolnionej wokalnie 35-osobowej grupy. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów uczestnicy do soboty 15 lutego pracować będą nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy krążkach „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia”, „Roztańczeni – rozśpiewani”, „Ty i ja razem”, „Mosty ponad słowami”, „Zostanie po nas ślad” przyszła kolej na następny autorski materiał Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa, którzy wciąż jeszcze zastanawiają się nad tytułem kolejnej płyty. Zapewniają jednak, że i tym razem uczestnicy warsztatów staną na wysokości zadania i kolejny krążek odebrany będzie przez słuchaczy bardzo pozytywnie.

Warsztaty organizowane są m.in. dzięki wsparciu wójta gminy Świdnica Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułPokonali czterokrotnego mistrza rozgrywek! [FOTO]
Następny artykułPałac w Jakubowie wystawiony na licytację. Uda się ocalić zabytkowy obiekt?