Strona główna Wydarzenia Strzegom W weekend otwarcie strzegomskiego Dirt-Parku

W weekend otwarcie strzegomskiego Dirt-Parku

0

Dobra wiadomość dla miłośników „dirtjumpingu”, czyli oddawaniu skoków i wykonywaniu ewolucji w powietrzu z zastosowaniem rowerów MTB/BMX. 1 marca oficjalnie zostanie oddany do użytku tor rowerowy przy ulicy Parkowej w Strzegomiu.

Strzegomski dirty-park o powierzchni ponad 800m² został wykonany z gotowych elementów konstrukcyjnych wraz z podłożem ze specjalnej formy. Wymiary i kształt elementów zaprojektowano zgodnie z zasadami obowiązującymi przy uprawianiu skatingu. Zostało zrobione nowe ogrodzenie obiektu, a także wykonano rewitalizację terenu wokół toru. Prace budowlane zakończyły się z końcem listopada, czyli zgodnie z planem inwestora jak i wykonawcy – wyjaśniają przedstawiciele strzegomskiego OSiR.

Obiekty SKATE i DIRT park są ogólnodostępne (SKATE-PARK – bezpłatny / DIRT-PARK – 2zł/2h), administratorem obiektów jest Strzegomski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. Obiekt został zaopatrzony w monitoring co pozwoli właścicielowi dozorować jego wykorzystanie jak i przyczyni się do kontroli bezpieczeństwa na obiektach – dodają.

Wydarzeniem poprzedzającym otwarcie toru rowerowego będzie bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

/OSiR Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułZ okazałych lip zostały kikuty [FOTO]
Następny artykułJechał pod wpływem alkoholu, rozbił auto