Strona główna 112 Strażacy z Roztoki mają nowy wóz

Strażacy z Roztoki mają nowy wóz

0

Jednostka OSP w Roztoce odebrała od producenta nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Kamaz. Oficjalna uroczystość połączona z przekazaniem samochodu strażakom odbędzie się w marcu 2020 roku.

Zakup samochodu był możliwy dzięki wnioskowi złożonemu i pozytywnie zaopiniowanemu przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ramach porozumienia Ministrów Spraw Wewnętrznych i Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska. Koszt zakupu samochodu to 760 000 zł. Dofinansowanie zostało udzielone przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Gminę Dobromierz, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy i środki ubezpieczeniowe.

Samochód jest nowoczesną jednostka napędową 4×4 i w swoim wyposażeniu posiada m.in. wysokoprężny silnik, autopompę, działko wodno-pianowe i maszt oświetleniowy. – Zapewne zakup pojazdu przyczyni się do zwiększenia możliwości operacyjnych, skuteczności w akcjach ratowniczych roztockiej jednostki, ale przede wszystkim poprawi stan bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dobromierz – wskazują lokalni samorządowcy.

/UG Dobromierz, opr. mn/

Poprzedni artykułTańcem przeciwko przemocy wobec kobiet. „To chwila na to, żeby się zjednoczyć i pokazać naszą solidarność” [FOTO/VIDEO]
Następny artykułPokaż swojego ulubieńca w Światowy Dzień Kota! [Konkurs]