Strona główna 0_Slider Ruszyły zapisy na pidżamowy bieg!

Ruszyły zapisy na pidżamowy bieg! [POD NASZYM PATRONATEM]

0

Najbardziej kolorowa impreza w Świdnicy ponownie umili czerwcową niedzielę mieszkańcom i sportowcom z naszego powiatu. Czwarta edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się 28 czerwca na Zawiszowie. Właśnie ruszyły zapisy do udziału w imprezie. Patronem medialnym wydarzenia jest Swidnica24.pl!

Bieg Budzika to jedyne takie wydarzenie w naszej okolicy. Zawodnicy biegają w pidżamach i strojach superbohaterów, a na terenie hali sportowej i w okolicach bieżni lekkoatletycznej na Zawiszowie co roku czekają na wszystkich dmuchańce, pyszne ciasta, licytacje i wiele innych atrakcji. – Robimy to z myślą o lokalnej społeczności – podkreśla Anna Jaworska, prezes świdnickiego Stowarzyszenia „Budzik” i dyrektor biegu. – Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy cel charytatywny i tak też będzie w tym roku. Na razie jednak dozujemy informacje, a nazwiska dzieci, którym będziemy pomagać w tym roku podamy za jakiś czas.

Organizatorzy nie ujawniają też wszystkich szczegółów dotyczących przewidzianych atrakcji. – Zapewniamy jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie – uspokaja Justyna Wojciechowska, członek świdnickiego stowarzyszenia. – To będzie, jak co roku, impreza dla zawodowców i amatorów biegania, ale także całych rodzin. Chcemy zjednoczyć naszą społeczność na wspólnej zabawie, która przyniesie też konkretny cel – pomoc potrzebującym dzieciom. Podczas tegorocznego Biegu Budzika odbędą się oczywiście licytacje, loteria, a na terenie naszego pidżamowego miasteczka staną dmuchańce czy trampoliny dla dzieci.

Czwarta już edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca. Rozpoczną ją biegi dla dzieci, których start przewidziano na godzinę 10:30. Bieg główny, którego trasa będzie biegła przez Park Strzelnica, wystartuje o godzinie 12:00, a 5 minut później ruszy nordic walking. Organizatorzy biegu ruszyli dziś z zapisami. – Od ostatniej edycji podjęliśmy dużo ważnych decyzji, które znacznie usprawnią naszą pracę, a to przełoży się na wygodę zawodników – mówi Natalia Budzyńska, wiceprezes Stowarzyszenia „Budzik”. – W piątek oficjalnie wystartowaliśmy z zapisami i to z wielkim przytupem! Mamy własną stronę, na której każdy znajdzie najważniejsze informacje, listę zawodników, galerie z poprzednich lat, ale co najważniejsze – zapisze się na nasze wydarzenie. Jesteśmy jedynymi w regionie, którzy oferują to swoim zawodnikom.

Podczas ubiegłorocznej imprezy organizatorom udało się zebrać 12 tys. złotych na leczenie dwójki dzieci – Julii i Gracjana. Wspierało ich w tym wiele osób, m.in. Jurek Owsiak, Robert Korólczyk czy Joanna Przetakiewicz. Czy w tym roku uda się przewyższyć tę kwotę? – Liczymy na to z całych serc, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do zapisywania się na biegi – mówią organizatorzy. – Niech wszyscy świdniczanie zarezerwują sobie czas na ostatnią niedzielę czerwca, wskoczą w pidżamy i wspólnie z nami świętują rozpoczęcie wakacji!

Stowarzyszenie „Budzik” przewidziało dla uczestników trzy formuły: bieg główny i nordic walking trasą o długości około 6 km (dla roczników 2003-2005 około 3 km) oraz biegi dla dzieci, w których długości wynoszą od 50 do 800 m. Najmłodsi zawodnicy mogą mieć 3 latka, a najstarsi… – Nie przewidujemy górnej granicy! – dodają z uśmiechem organizatorzy. Zapisy prowadzone są na stronie www.bieg.stowarzyszenie-budzik.pl. Tam również dostępne są wszystkie regulaminy. Zapraszamy!

Poprzedni artykułWyłoniono najlepszych szachistów [47 ZDJĘĆ]
Następny artykułStudniówka strzegomskiego Liceum za nami [FOTO]