Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Rozśpiewane ferie w Lubachowie. Warsztaty wokalne po raz ósmy

Rozśpiewane ferie w Lubachowie. Warsztaty wokalne po raz ósmy [FOTO]

0

Po raz ósmy młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy Świdnica spotkali się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew.

Po kilkudniowych próbach nastał dzień, w którym zaproszeni goście, a wśród nich wójt gminy Świdnica, mogli usłyszeć efekty ósmej edycji warsztatów. – Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego talentu, śpiewu i jestem z Was niezmiernie dumna – mówiła Teresa Mazurek, nie kryjąc wzruszenia, bowiem na kolejnym muzycznym krążku znajdzie się hymn „Dzielmy się nadzieją” dedykowany akcji „Żonkilowe Pola Nadziei” i Hospicjum w Świdnicy.

Dzięki wsparciu i ogromnemu zaangażowaniu wójta gminy, dyrektora Gminnego Zespołu Oświaty oraz kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej młodzi i utalentowani mieszkańcy gminy spędzili pierwszy tydzień zimowego wypoczynku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Była to doskonała okazja by połączyć wypoczynek z pasją, jaką jest muzyka i śpiew.

Finałowy koncert, będący zapowiedzią materiału na ósmą już muzyczną płytę, zgromadził rodziny uczestników oraz gości, a wśród nich wójt Teresę Mazurek, dyr. Gminnego Zespołu Oświaty Marię Jaworską, dyr. delegatury w Wałbrzychu Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty Małgorzatę Sandecką, dyr. SSM w Lubachowie Sebastiana Krzywdę, sołtys wsi Lubachów Anetę Dżamarę-Szakiel oraz Joannę Gadzińską i Małgorzatę Mozol ze świdnickiego TPCh „Hospicjum”.

Pomysłodawcami organizacji warsztatów od wielu lat są: Dariusz Jaros – muzyk, kompozytor, aranżer, autor tekstów, na co dzień instruktor pracujący w Młodzieżowym Domu Kultury i Tadeusz Szarwaryn – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie, muzyk, kompozytor, autor tekstów. W tej muzycznej przygodzie wpierali ich wolontariusze – absolwenci, będący wychowankami poprzednich edycji. – Od kliku lat młodzi i utalentowani artyści odnoszą sukcesy podczas konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych na forum ogólnopolskim. Należy również podkreślić, że niektórzy uczestnicy warsztatów stanowią już dzisiaj wsparcie w produkcji materiału dźwiękowego jako muzycy – mówił Tadeusz Szarwaryn.

Podczas finałowego koncertu w Lubachowie wybrzmiały m.in. francuskie i ukraińskie klimaty będące nawiązaniem do umów partnerskich, które gmina Świdnica zawarła z miastami we Francji, Belgii, Niemiec, Włoch czy na Ukrainie. W trakcie koncertu można było usłyszeć także wcześniejsze przeboje, ale w nowych aranżacjach muzycznych. Była to jednie zapowiedź tego co znajdzie się na nowej płycie. – Po raz kolejny wysoko postawiliście sobie poprzeczkę i z ogromną niecierpliwością czekam na Wasz kolejny muzyczny krążek – mówiła wójt gminy.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSpołeczna lodówka wciąż działa. Co tydzień trafia do niej nowa partia żywności [FOTO]
Następny artykułKidawa-Błońska przed Dudą i Biedroniem? Tak głosowali czytelnicy Swidnica24.pl