Strona główna Sport Piłka nożna Rozegrali kolejny świetny mecz i ograli Lechię Dzierżoniów

Rozegrali kolejny świetny mecz i ograli Lechię Dzierżoniów

0

W ostatnią niedzielę o naszej sile przekonali się piłkarze Orła Ząbkowice Ślaskie (5:1), a w środowe popołudnie juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica odnieśli kolejne zwycięstwo. Świdniczanie zasłużenie ograli na swoim terenie świeżo upieczonego beniaminka ligi dolnośląskiej – Lechię Dzierżoniów.

Cieszy przede wszystkim zwycięstwo, bo chłopaki po ostatniej, nieudanej rundzie muszą ponownie uwierzyć, że potrafią grać w piłkę, a wygrane tylko nam w tym pomogą. Z gry jestem zadowolony, choć warunki były ciężkie. Staraliśmy się budować akcje grając piłką. Potencjał jest, chłopaki słuchają i chcą przede wszystkim pracować. Będzie tylko lepiej. Mimo, że brakło dziś kilku zawodników, to miałem do dyspozycji 18 piłkarzy. W tej grupie znalazło się aż 5 młodszych graczy z drużyny trampkarzy i z tego można być zadowolonym – ocenia trener juniorów młodszych Polonii-Stali Świdnica, Grzegorz Borowy.

Spotkanie rozegrano systemem 3 x 30 minut. Po pierwszej tercji prowadziliśmy 1:0 po trafieniu Vitaliya Yevtuschenko. Po powrocie na boisko podwyższyliśmy rezultat na 2:0 za sprawa Łukasza Reczyńskiego. Goście honorowego gola strzelili tuż przed końcem drugiej tercji, ale na nic więcej biało-zieloni w tym starciu im nie pozwolili.

/MDvR/