Strona główna Wydarzenia Świdnica Roboty pomogą w nauce. Nowy projekt w SP 6

Roboty pomogą w nauce. Nowy projekt w SP 6

0

Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy w tym roku rozpoczęła realizację projektu pt.:” Evaluation of competencies in Robotics Learning Scenarios”, który jest finansowany ze środków programu Erasmus+.

W projekcie, który będzie trwał przez trzy lata szkolne biorą udział 4 szkoły: SP6 ze Świdnicy, Agrupamento de Escolas Fernando Casimiro Pereira da Silva z Portugalii, Osnovna Skola Horvati z Chorwacji, 105 Dimotiko Scholio Thessalonikis z Grecji. Wszystkie szkoły będą wspólnie opracowywać scenariusze lekcji, plany pracy oraz projekty, które będą realizowane przy użyciu robotów edukacyjnych, co  uatrakcyjni lekcje i pozwoli szybciej przyswoić uczniom wiedzę np.: tabliczkę mnożenia, słówka, wzory, daty.

Współpraca rozpoczęła się od spotkania w Portugali szkolnych koordynatorów i dyrektorów szkół. W ciągu trwającego 5 dni spotkania dopracowano harmonogram na najbliższe pół roku, każdy przedstawił swoją szkołę i obowiązujący system edukacji. Nauczyciele wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez pracownicę Uniwersytetu Lizbońskiego, która wyjaśniła, jak konstruować międzyprzedmiotowe projekty edukacyjne z wykorzystaniem robotów. Spotkanie było również okazją do wymiany swoich doświadczeń oraz porównania swoich metod pracy.

/SP 6, opr. red./