Strona główna 112 Przyłapani na „dymku” na terenie dworca

Przyłapani na „dymku” na terenie dworca

8

W ostatnich dniach świdniccy strażnicy miejscy ukarali 5 osób, które nie bacząc na grożące kary i tabliczki informujące o zakazie, raczyły się dymkiem na terenie centrum przesiadkowego i peronach stacji Świdnica Miasto.

fot. Straż Miejska w Świdnicy

Zabrania się palenia wyrobów tytoniowych, w tym palenia nowatorskich wyrobów tytoniowych i palenia papierosów elektronicznych na przystankach komunikacji publicznej – przypominają świdniccy strażnicy, przywołując przy tym przepisy ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, zgodnie z którą grozi za to kara grzywny do 500 zł.

Podczas jednej z interwencji municypalnych, jeden z palaczy dodatkowo pogorszył swoją sytuację i postanowił uniknąć mandatu podając fałszywe dane. – W tym wypadku oprócz grzywny za palenie papierosów otrzymał również mandat w kwocie 500 złotych za wprowadzenie w błąd co do swojej tożsamości. Przypominamy, że na terenie centrum przesiadkowego jest wyznaczone miejsce dla palaczy. Choć nie zachęcamy do korzystania z tej używki, to jednak bardzo prosimy, aby osoby zainteresowane korzystały właśnie z tego miejsca – dodają strażnicy.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBezpłatna komunikacja miejska dla uczniów, seniorów, czy wszystkich? Jest kolejna propozycja
Następny artykułRockowe premiery i występy świdniczan w ramach Truskawki