Strona główna Sport Inne Pracowicie spędzili okres ferii zimowych

Pracowicie spędzili okres ferii zimowych

0

W trakcie ferii zimowych młodzi strzegomscy miłośnicy szachów brali udział w dwóch dużych turniejach. Najpierw walczyli w X Szachowych Mistrzostwach Świdnicy z udziałem blisko 150 uczestników, a w dniach 15-22 lutego w Kudowie Zdroju odbył się VIII Turniej Szachowy o Puchar Dolnośląskiego Związku Szachowego.

W Świdnicy w grupie B (zawodnicy do lat 13) zagrało kilku strzegomskich szachistów. W kategorii dziewcząt do lat 11 wysokie 5. miejsce zajęła Gabriella Gołębczyk. Wśród chłopców do lat 11 najlepiej zagrał Artur Ratkowski, który zajął 4. lokatę. 7. pozycję wywalczył z kolei Wojciech Zontek, 12. Aleksander Stempniewicz, 13. Szymon Cygan, 17. Błażej Miszkiewicz, 19. Nikodem Jagiełło, a 20. Filip Rybka. W grupie C zagrali kolejni szachiści. W kategorii wiekowej do lat 9, 17. miejsce zajął Jakub Jedyńczuk, a trzydziesty był Miłosz Stempniewicz.

W dniach 15-22 lutego br. w Kudowie Zdrój odbył się VIII Turniej Szachowy o Puchar Dolnośląskiego Związku Szachowego z udziałem ponad 100 uczestników. W tych zawodach zagrało czterech młodych strzegomian, którzy w tym czasie przebywali na obozie szachowo-narciarskim. W silniejszej grupie B bardzo dobrze zaprezentował się Artur Ratkowski, zajmując 15. miejsce. Dzięki dobrej grze i wielu wygranym z wyżej notowanymi przeciwnikami, Artur zdobył III kategorię szachową – najwyższą jaką obecnie posiadają młodzi szachiści w Strzegomiu. W grupie C zagrały trzy osoby – najwyższe 11. miejsce zajął Bartosz Łubniewski, trzynasty był Szymon Cygan, a dziewiętnasty Michał Krosta.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułWynajem namiotów na każdą okazję
Następny artykułPo raz trzeci pobiegną w Żarowie