Strona główna Temat dnia Praca dla dekarzy w Norwegii – jak zarabiać więcej

Praca dla dekarzy w Norwegii – jak zarabiać więcej

0

Polscy dekarze często i chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę. Cenieni jako doskonali fachowcy, nie mają problemu ze znalezieniem zajęcia dającego atrakcyjne zarobki. W Polsce wykwalifikowany dekarz jest w stanie zarobić średnio 2845 zł brutto miesięcznie. Co drugi dekarz otrzymuje pensję w przedziale od 2201 do 3636 zł, a co czwarty, z najlepiej opłacanych, może liczyć na wyższe wynagrodzenie. Dla porównania w Norwegii pracownik niewykwalifikowany jest w stanie zarobić 29 753,75 NOK czyli 13 293,98 PLN.

Dekarz z wykształceniem kierunkowym oraz posiadający norweski certyfikat ukończenia szkolenia zawodowego (fegbrev) osiąga zarobki rzędu 33 117,50 NOK co stanowi 14 796,90 PLN. Są to kwoty liczone przy założeniu minimalnym, pracy 162,5 godziny w miesiącu, zatem bez nadgodzin – wylicza agencja pośrednictwa pracy JobbAssistanse.

Zarobki pracowników w Polsce
Niektóre źródła (np. egospodarka.pl) podają, że zarobki dekarza w Polsce oscylują wokół 4700 zł brutto i ostatnio zauważalny jest ich wzrost. Ma to być związane z masowymi wyjazdami pracowników tej specjalności do pracy za granicę, gdzie zarobki są o wiele wyższe. Finalnie stawki dekarzy zostających w kraju kształtują się na wyższym poziomie. Jeśli nawet uznamy tę tendencję za korzystną, wspomniane zarobki i tak są nieporównywalne z przywołanymi wyżej norweskimi płacami dekarzy.

Warto pamiętać, że dekarze w naszym kraju głównie podejmują pracę w oparciu o umowy cywilno-prawne, z reguły muszą dysponować własną odzieżą ochronną i narzędziami. W Norwegii pracownicy z Polski najczęściej zatrudniani są w ramach umowy o pracę i dostają od pracodawcy ubranie robocze, sprzęt, a niejednokrotnie także samochód do dyspozycji. W branży budowlanej stawki godzinowe, w tym stawki za nadgodziny oraz wszelkie dodatki do pensji, są precyzyjnie regulowane. Nie ma więc ryzyka “uznaniowości” płacy, z czym często borykają się dekarze pracujący w Polsce. Praca w trybie zmianowym także wiąże się z otrzymywaniem dodatku do wynagrodzenia zasadniczego.

Doświadczona agencja pośrednictwa pracy
Chcesz zarabiać więcej? Skorzystaj z doświadczenia agencji pośrednictwa pracy za granicą JobbAssistanse i zaoferuj swoje usługi pracodawcom z Norwegii, którzy chętnie i na dobrych warunkach zatrudniają dekarzy z Polski.

Polscy dekarze od lat zasilają norweską branżę budowlaną, która należy, tuż za stoczniową, do najlepiej opłacanych w tym kraju. Praca za granicą wymaga udokumentowanego doświadczenia, a coraz częściej także znajomości języka norweskiego i/albo angielskiego na poziomie zawodowej komunikacji.

Zgromadzenie i przetłumaczenie niezbędnej dokumentacji to gwarancja sukcesu na norweskim rynku pracy. Zajmuje się tym także agencja Jobbassistanse, która nieodpłatnie pomaga nowym pracownikom przejść całą procedurę związaną z zalegalizowaniem pobytu i pracy, jak również zdobyć wszelkie potrzebne zezwolenia i przejść szkolenia wymagane do pracy na danym stanowisku.

Współpraca z Jobbassistanse to:

  • obsługa całego procesu rekrutacji oraz opieka na miejscu
  • polskojęzyczny serwis i koordynacja
  • brak ukrytych kosztów i przejrzyste warunki zatrudnienia
  • zatrudnienie w norweskiej firmie
  • norweskie wynagrodzenie
  • ubrania robocze
  • kompletny zestaw narzędzi
  • samochody służbowe

UWAGA: JobbAssistanse nie wymaga znajomości języka norweskiego czy angielskiego!

Już podczas rozmowy telefonicznej udzielamy podstawowych informacji oraz odpowiadamy na pytania kandydata w celu ustalenia, czy potrzebne są dodatkowe rozmowy lub testy. Na miejscu nowy pracownik jest wdrażany do nowej pracy. Przechodzi niezbędne szkolenia i kursy, a następnie rozpoczyna pracę – zapewnia agencja.

Dobre wykształcenie i lata doświadczeń powinny skutkować doskonałymi zarobkami. Jeśli jesteś dekarzem, nie wahaj się – szukaj pracy w Norwegii. Jeżeli chcesz z sukcesem pracować za granicą, przyjdź do nas. Chętnie pomożemy Ci znaleźć miejsce pracy adekwatne do twoich umiejętności i aspiracji. Dekarze mogą liczyć w Norwegii na znalezienie pracy stałej, ale także sezonowej – dodaje.

Aktualne oferty pracy dla dekarzy w Norwegii można znaleźć na stronie: https://jobbassistanse.com/oferty-pracy-w-norwegii/dekarz/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUczniowie zebrali 650 kg karmy dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt
Następny artykułKomu 1% podatku? Wesprzyj Dawida Kupisa