Strona główna Sport Piłka ręczna Po raz drugi w tym sezonie ograły Wolsztyniaka

Po raz drugi w tym sezonie ograły Wolsztyniaka

0

Rozpoczęła się druga runda w rozgrywkach II ligi piłkarek ręcznych. Szczypiornistki APR-u Świdnica powalczyły na wyjeździe z Wolsztyniakiem Wolsztyn. Choć nie było łatwo, to przyjezdnym udało się sięgnąć po pełną pulę punktów…

Mimo, że świdniczanki mierzyły się z ostatnią drużyną tabeli, to na boisko starały się wyjść bardzo skoncentrowane. Przerwa między rundami trwała ponad dwa miesiące i nie wiadomo było, jak przeciwniczki przygotowały się do rewanżu. Pojedynek zaczął się obiecująco, bo do 9. minuty APR prowadził 3:2. Potem niestety miejscowe zaczęły wykorzystywać nasze błędy i właściwie przez cały mecz wynik oscylował w granicy dwóch trafień przewagi Wolsztyniaka. Aż trzynastokrotnie nasze dziewczyny doprowadzały do remisu. Końcówka należała jednak do nas. Na prowadzenie przyjezdne wyszły w 55. minucie i od tego momentu nasza obrona była nie do przejścia. APR-ki dorzuciły jeszcze trzy trafienia i wygrały ostatecznie 27:23.

Na duże wyróżnienie zasługuje nasza bramkarka Jagoda Młyńczyk, która obroniła 30 rzutów (w tym 2 karne), co dało jej 56% skuteczność! Bardzo dobrze weszła do zespołu nowa zawodniczka Dominika Ziemkiewicz, która grała bez żadnego stresu i tylko w drugiej połowie wywalczyła trzy rzuty karne, zdobyła trzy gole i dzielnie walczyła w obronie, wyłączając najskuteczniejszą zawodniczkę z Wolsztyna. Ogólnie brawa należą się dla całego zespołu, który grał i bronił przez cały mecz. Widać, że ta drużyna ma potencjał i silną wolę walki. Mecz był o tyle trudny, że gospodynie były bardzo zdeterminowane, żeby zdobyć pierwsze punkty w lidze. Tym razem im się nie udało, ale widać postępy w ich grze i życzymy im powodzenia – ocenił trener APR-u Świdnica, Piotr Żaba.

Kolejny mecz świdniczanki rozegrają w niedzielę, 1 marca. O godz. 16.00 rozpocznie się wyjazdowe starcie z wiceliderem – Dziewiątką Legnica.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – APR Świdnica 23:27 (13:12)

Skład APR-u: Młyńczyk, Kosakowska, Delijewska 10, Curyl 5, Miecznikiewicz 4, Kukla-Pikus 4, Ziemkiewicz 3, Widuto 1, Obrycka, Sowa, Dąbrowska, Wąsowska, Ponichtera, Pawiłojć, Drzęźla.

Kary: 10 min, karne: 5/5