Strona główna Bez kategorii Ogrzewanie postojowe – zalety i wady tego rozwiązania

Ogrzewanie postojowe – zalety i wady tego rozwiązania

0

Coraz więcej czasu spędzamy w naszych samochodach – to fakt, z którym ciężko się nie zgodzić. Auta już dawno przestały być domeną kierowców zawodowych, którzy jeżdżą, by zarabiać na życie. Od długiego czasu na jedno gospodarstwo domowe przypada przynajmniej jeden samochód, a statystyki często mówią nawet o większej ich ilości. W związku z tym wszystkim, coraz częściej dba się o to, aby jazda była przyjemniejsza, a samo eksploatowanie auta – jeszcze bardziej komfortowe. Jednym z popularnych sposobów na zwiększanie komfortu użytkowania tego środku lokomocji jest tak zwane ogrzewanie postojowe. Ale jakie są jego wady i zalety?

Ogrzewanie postojowe jest systemem, który pozwala rozgrzać wnętrze naszego samochodu jeszcze zanim do niego wsiądziemy. Sprawia to, że zawsze będziemy rozpoczynać jazdę już w komfortowych warunkach, przy w pełni rozgrzanym i „gotowym” do akcji samochodzie.

Zalety ogrzewania postojowego
Ogrzewanie postojowe to przede wszystkim wysoki komfort użytkowania pojazdu – nie musimy wsiadać do zimnego auta, a nawet zimą możemy zdjąć kurtkę i po prostu poczuć się tam nieco bardziej swobodnie. Samo ogrzewanie postojowe sprawdzi się zwłaszcza zimą, przede wszystkim w przypadku, w którym naszego samochodu nie garażujemy. Śnieg na masce i szybach? Szron, który znacznie ogranicza naszą widoczność w czasie jazdy? O tym wszystkim będziemy mogli zapomnieć właśnie po zainwestowaniu w ogrzewanie postojowe. Włączając je odpowiednio wcześnie, śnieg stopnieje a mróz zniknie jeszcze zanim wsiądziemy do auta.

Ogrzewanie postojowe to jednak nie tylko pozytywne strony, jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Ma ono bowiem również zbawienny wpływ na części wewnętrzne naszego samochodu. Przede wszystkim zwiększa trwałość silnika, który dzięki niemu nie musi być uruchamiany ze stanu zimnego, a jest optymalnie rozgrzany do pracy na maksimum swoich możliwości. Rozgrzany silnik (aplikuje się to wyłącznie do ogrzewania wodnego – powietrzne działa niezależnie od silnika) ma również wpływ na lepszy przepływ oleju, bardziej efektywne smarowanie i inne bardziej techniczne aspekty.

Wady ogrzewania postojowego
Niestety, ogrzewanie postojowe to nie tylko zalety – z jego instalacją w naszym aucie wiążą się również pewnego rodzaju wady. Jedną z tych podstawowych i największych jest wysoki koszt instalacji, niedopasowany do wartości auta i stosunkowo wysoki nawet w przypadku tego najtańszego. Jest on w stanie wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Do wad można zaliczyć również stosunkowo wysoki koszt związany z samą eksploatacją, który z kolei zależy w pełni od tego, na który z dwóch głównych rodzajów (wodny i powietrzny) ogrzewania finalnie się zdecydujemy.

Podsumowanie
Ogrzewanie postojowe jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy nabyć przy inwestowaniu w nasze auto – jeżeli oczywiście będziemy sobie w stanie na nie pozwolić. Największą jego zaletą jest komfort, jaki płynie z jego stosowania. W przypadku, gdy bardzo doskwiera nam zimno w kabinie pasażerskiej pojazdu, jest to coś, co wręcz musimy mieć.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.eberspaecher.pl/produkty/ogrzewania-spalinowe.html

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBazarek dla świdnickich bezdomniaków
Następny artykułJak zdobyć ESTA do USA? 5 kroków