Strona główna 0_Slider W przyszłym tygodniu zmiany na Śląskiej. 3 tygodnie z objazdami

W przyszłym tygodniu zmiany na Śląskiej. 3 tygodnie z objazdami

0

W poniedziałek ruszą prace remontowe przy wiadukcie nad ulicą Śląską, realizowane w ramach modernizacji linii kolejowej ze Świdnicy do Sobótki i Wrocławia. Z tego powodu od 14 lutego kierowcy muszą przygotować się na objazdy, a pasażerowie świdnickiej komunikacji miejskiej na zmiany w kursowaniu kilku linii autobusowych. Utrudnienia mają potrwać 3 tygodnie.

wiadukt nad ul. Śląską

W poniedziałek, 10 lutego rozpoczną się prace związane z remontem wiaduktu kolejowego przy ul. Śląskiej. Ruch kołowy pod nim zamknięty zostanie w piątek, 14 lutego. Na czas prowadzenia robót zaprojektowano objazd ulicami: Słowiańską, Wałbrzyską, Polną Drogą, Sprzymierzeńców oraz Pionierów Ziemi Świdnickiej. Utrudnienia planuje się, że potrwają do 3 tygodni – informuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu. Według wcześniejszych informacji, zamknięcie przejazdu miało nastąpić już w poniedziałek.

W ramach remontu wiaduktu przewidziano m.in. zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji, konserwację łożysk, wymianę mostownic i nawierzchni, wykonanie schodów skarpowych, oczyszczenie podpór, uzupełnienie spoinowania kamiennych podpór, czy też oczyszczenie skarp.

Mapa objazdów:

W związku z planowanym remontem wiaduktu kolejowego przy ul. Śląskiej, od 14 lutego 2020 roku przewidywane są następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia Kierunek Przystanki wyłączone z obsługi Trasa przejazdu po zmianach
50 Kopernika Pionierów Ziemi Świdnickiej,

Śląska – OSIR,

Al. Niepodległości

Polna Droga

Słowiańska.

51 Słowiańska Śląska – OSIR

Słowiańska

Przystanek przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej końcowy
52 Wokulskiego Śląska – OSIR,

Pionierów Ziemi Świdnickiej,

Słowiańska

Polna Droga

AL. Niepodległości

53 Kopernika Słowiańska,

Śląska  – OSIR

Przystanek przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej początkowy

Przypomnijmy, w ramach kolejowej inwestycji rewitalizację przechodzi linia z Wrocławia Głównego do Świdnicy Przedmieście, a także krótki łącznik między stacjami Świdnica Przedmieście i Świdnica Miasto. Po zakończeniu remontu, pociągi będą mogły poruszać się na tym odcinku z prędkością 80-100 km/h.

Gruntowną przebudowę przejdą także przystanki między innymi w Sobótce, Szczepanowie, Marcinowicach, Pszennie, a także peron nr 1 na stacji Świdnica Przedmieście. W ostatnim przypadku, pod nadzorem konserwatorskim przeprowadzony zostanie remont drewnianej wiaty, natomiast na pozostałych przystankach planowane jest ustawienie nowych wiat i ławek.

W pierwszej kolejności przebudowie poddany został fragment od stacji Świdnica Miasto do Sobótki Zachodniej w celu zapewnienia dojazdu pociągów towarowych do podślężańskich kamieniołomów. W drugim etapie zmodernizowany zostanie odcinek łączący Sobótkę z Wrocławiem. Kolejarze planują zakończyć całą inwestycję do 30 grudnia 2020 roku.

/mn/

Poprzedni artykułIMGW ostrzega przed wichurami
Następny artykułNieodpłatna rehabilitacja w MARCONI MEDICA w Świdnicy