Strona główna 0_Slider Od drzwi do drzwi. Uwaga na złodziei!

Od drzwi do drzwi. Uwaga na złodziei!

0

Chodzą od drzwi do drzwi, łapią za klamki i próbują wejść do mieszkań. O złodziejach kradnących rzeczy z korytarzy i przedpokojów alarmują mieszkańcy świdnickich osiedli.

Jak informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy, w ostatnim czasie nie było zgłoszeń o kradzieżach mieszkaniowych. Warto jednak dmuchać na zimne i pamiętać o kilku zasadach, by nie stracić pozostawionych w przedpokoju torebek z dokumentami i pieniędzmi.

Policja zaleca:

– przede wszystkim zamykaj drzwi mieszkania od środka (na klucz, na patent itp.). Nawet gdy wszyscy domownicy są w domu, złodziej potrafi wejść i wyjść niezauważony.
– zamykaj mieszkanie na klucz nawet, gdy wychodzisz na kilka minut np. do sąsiadki, piwnicy lub ze śmieciami.
– zwróć uwagę na nieznane ci osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu.
Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, dobrze im się przyjrzyj, abyś zachował w pamięci ich twarz, sylwetki, ubiór. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości złodziei.
– niezależnie od tego czy jesteś ofiarą, czy świadkiem przestępstwa, jak najszybciej staraj się powiadomić policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania policji. Dzwoniąc na policję masz prawo zachować anonimowość.
/opr. red./
Poprzedni artykułDrzwi otwarte w świdnickiej szkole nr 105
Następny artykułPaulina Lenda-Kozub z kolejną nagrodą! [FOTO]