Strona główna Wydarzenia Strzegom Nowoczesne centrum aktywności dla mieszkańców, nowy wóz dla strażaków

Nowoczesne centrum aktywności dla mieszkańców, nowy wóz dla strażaków [FOTO]

0

7 lutego odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów – nowoczesnego obiektu mieszczącego świetlicę wiejską, strażnicę ochotniczej straży pożarnej oraz Klub Seniora. Koszt budowy wyniósł blisko 5 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło około 1,2 mln zł.

Piątkowa uroczystość rozpoczęła się od zwiedzania przez zaproszonych gości tego imponującego budynku. Pod remizą strażacką stał nowy samochód pożarniczy (koszt zakupu blisko 1 mln zł, wkład gminy Strzegom ok. 600 tys. zł), który w tym dniu – podobnie jak remiza – został przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie. Symbolicznego przekazania dokonali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu Tomasz Marczak. Ks. proboszcz Marek Krysiak dokonał poświęcenia zarówno obiektu, jak i wozu strażackiego. Gośćmi miejscowych strażaków byli ich koledzy z miasta partnerskiego Horice w Czechach oraz strażacy z Torgau w Niemczech.

O tym, że w Jaroszowie warto aktywizować i integrować mieszkańców oraz wyławiać spośród młodego pokolenia różne talenty, uczestnicy uroczystości przekonali się podczas drugiej części. Perfekcyjnie przygotowana i przystrojona sala, smaczny poczęstunek, znakomity występ uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszowie potwierdziły, że tak piękny i przestronny obiekt należał się jaroszowskiej społeczności – wskazuje Tomasz Wanecki z Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy oddać ten obiekt do użytkowania mieszkańcom Jaroszowa. Tym bardziej się cieszę, że udało się dotrzymać złożonego przed wieloma laty słowa. Trochę to wszystko trwało, ale efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania – podkreślał Zbigniew Suchyta. Pod dużym wrażeniem był także Roman Szełemej, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej i prezydent Wałbrzycha, który kolejny zaznaczył, że gmina Strzegom jest w ścisłej czołówce gmin skutecznie pozyskujących środki unijne i świetnie realizujących zadania prospołeczne.

Dopełnieniem tego dnia było przekazanie symbolicznego klucza do obiektu sołtysowi Jaroszowa – Zofii Rułce, życzenia od strażaków z Horic i Torgau, konsumpcja okolicznościowego tortu oraz wspólna biesiada z zespołem Maximuz.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułNiebezpieczne manewry na Wałbrzyskiej [VIDEO]
Następny artykułBez wody i jedzenia, żyły w szopie i „czymś przypominającym budę”. Czworonogi zostały uratowane przez społeczników [FOTO]