Strona główna 0_Slider Kradli paliwo, wpadli w ręce policjantów

Kradli paliwo, wpadli w ręce policjantów

2

Takiej akcji nie powstydziłby się słynny filmowy gang Olsena. Trzech młodych mężczyzn zdradził nietypowy zapach i nerwowe zachowanie.

Zdjęcie archiwalne

Patrolujący teren gminy policjanci z Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej  19 lutego o 1.30 w Witkowie natknęli się na trójkę młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli wykonywać bardzo nerwowe ruchy. Jak się okazało, próbowali ukryć swoje przestępcze działania, wpychając pod samochód plastikowe rurki.

Takie zachowanie zainteresowało funkcjonariuszy, a złodziei pogrążył zapach benzyny, unoszący się wokół nich. – Mężczyźni dostali się do baku samochodu marki Peugeot poprzez wywiercony wiertarką otwór i spuścili paliwo – mówi Szymon Szczepaniak z KPP w Świdnicy. 19-latek i dwóch 21-latków, mieszkańców powiatu świdnickiego, zostali zatrzymani. Cała trójka trafiła do policyjnych aresztów, a dzisiaj usłyszała zarzuty. Wszyscy przyznali się do winy. Złodzieje chcą się dobrowolnie poddać karze, propozycja to grzywna i solidarne naprawienie szkody. Czy to wystarczy, zadecyduje sąd.

/asz/

Poprzedni artykułDzieci systematycznie zbierają nakrętki i pomagają chorym dziewczynkom
Następny artykułSzlagierowy bój w Kątach Wrocławskich