Strona główna Wydarzenia Świdnica Katedra w remoncie. Duchowni zachęcają do wsparcia prac

Katedra w remoncie. Duchowni zachęcają do wsparcia prac [FOTO]

1

Wraz z początkiem roku w świdnickiej katedrze pełną parą ruszyły prace remontowo-konserwatorskie. Ich realizacja potrwa do 30 czerwca 2022 roku i wiązać się będzie z sporymi wydatkami, których parafia nie jest w stanie sama udźwignąć.

Zaplanowane prace obejmują konserwację malowideł na ścianach i sklepieniach nawy oraz prezbiterium, konserwację 6 prostokątnych oraz 8 owalnych obrazów wielkoformatowych z ramami z nawy głównej i konserwację 9 rzeźb ustawionych na filarach nawy głównej. Aktualnie trwa nadal rozkładanie rusztowań na całej długości nawy głównej. Jednocześnie zdejmowane są obrazy i figury świętych, które odpowiednio zabezpieczone są transportowane do pracowni konserwatorskich w Krakowie.

Parafia stoi przed wielkim wyzwaniem pozyskania wkładu własnego. Prace będą trwały prawie trzy lata. Na każdy rok potrzebny będzie 1 mln zł, co miesięcznie wychodzi ponad 80 tys. zł. Takich kosztów parafia sama nie jest w stanie udźwignąć. Dlatego poszukujemy ludzi dobrej woli, którzy swoją ofiarą i modlitwą będą wspierać remont naszej katedry – wskazują duchowni z katedralnej parafii.

Liczymy, że dzieło to znajdzie zrozumienie i wielu ofiarodawców. Ofiary można przekazywać indywidualnie oraz na konto parafii Santander Bank Polska‎ Oddział Świdnica 24 1090 2369 0000 0006 0200 1960. Prosimy także o indywidualną troskę o porządek w kościele. Wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami wspierają prowadzony remont składamy serdeczne Bóg zapłać – dodają.

/Parafia św. Stanisława i św. Wacława, opr. mn/

Poprzedni artykułŚKPR znów wygrywa i jest już wiceliderem! [FOTO]
Następny artykułWałbrzych miastem wolnym od plastikowych toreb. Świdnica pójdzie jego śladem?