Strona główna 112 Jechał pod wpływem środków odurzających, pasażerka z narkotykami w torebce

Jechał pod wpływem środków odurzających, pasażerka z narkotykami w torebce

4

Za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających odpowie przed sądem 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, natomiast jego koleżanka usłyszy zarzut posiadania narkotyków. Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej przeprowadzonej przez jaworskich policjantów.

zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w godzinach nocnych na ulicach miasta zauważyli samochód, którym poruszało się kilku młodych ludzi. Widok radiowozu zdenerwował mężczyznę siedzącą za kierownicą Mercedesa. Mundurowi widząc nienaturalne zachowanie kierującego podjęli kontrolę drogową podczas, której szybko ustalili jaki był powód zdenerwowania kierowcy. Przeprowadzone badanie wskazało, że 36-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest pod wpływem środków odurzających, a także prowadził pojazd mechaniczny nie posiadając do tego uprawnień. Natomiast pasażerka pojazdu posiadała w swojej torebce środki odurzające w postaci amfetaminy. Zabezpieczone łącznie narkotyki to ponad 50 porcji handlowych – relacjonuje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP w Jaworze.

Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. – Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast posiadanie środków odurzających wiąże się z karą pozbawienia wolności do lat 3 – przypomina Kluczyńska.

/KPP Jawor, opr. mn/

Poprzedni artykułGodziny oczekiwania, przykre zachowanie lekarki. „Dlaczego na SORze panuje taki chaos?” Szpital odpowiada
Następny artykułWypadek w Witoszowie Dolnym. Zderzenie osobówki i auta ciężarowego [FOTO]