Strona główna Bez kategorii Jak zadbać o skórę z trądzikiem różowatym?

Jak zadbać o skórę z trądzikiem różowatym?

0

Trądzik różowaty to uciążliwy i nieestetyczny problem skórny, który dotyka coraz więcej osób. Borykają się z nim zarówno Panie, jak i Panowie. Jego objawy można zminimalizować, stosując kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym, odpowiednią dietę oraz podejmując leczenie farmakologiczne. Jak zadbać o skórę z trądzikiem różowatym?

Czym jest trądzik różowaty?
Trądzik różowaty to choroba, która charakteryzuje się występowaniem zmian rumieniowych oraz grudkowo-krostkowych. Najczęściej są one umiejscowione w środkowej części twarzy na nosie, policzkach, brodzie oraz czole. Przyczyny choroby nie są znane, ale do głównych czynników, które je powodują, zalicza się:

  • Negatywny wpływ czynników środowiskowych: stres, spożywanie alkoholu,
  • Predyspozycje genetyczne,
  • nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Osoby, które borykają się ze zmianami, powinny stosować kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym, zadbać o odpowiednią dietę oraz koniecznie skonsultować się z lekarzem, który w razie konieczności wniesie terapię farmakologiczną.

Jakie są objawy trądziku różowatego?
Trądzik różowaty objawia się zmianami okolic twarzy, widocznych szczególnie na brodzie, czole, policzkach oraz grzbiecie nosa. Mają one charakter rumienia, który zlokalizowany jest w środkowej części twarzy. Dodatkowo powoduje uczucie pieczenia oraz ściągnięcia skóry. U niektórych osób towarzyszą schorzeniu tzw. pajączki.

Stan nasila się pod wpływem stresu, zmiany temperatury, promieniowaniem UV, dlatego warto stosować kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym z filtrem UV. Negatywnie wpływa również nieprawidłowa dieta i nieodpowiednia pielęgnacja. Dlatego bardzo ważne jest skuteczne łagodzenie zmian już od samego początku, prawidłowa pielęgnacja i przede wszystkim konsultacja z lekarzem dermatologiem, który oceni stan zmian skórnych.

Jak zadbać o skórę z trądzikiem różowatym?
Niezwykle istotną kwestią jest stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji. Używanie zwykłych preparatów może tylko zaostrzyć objawy choroby. Kosmetyki do skóry z trądzikiem różowatym  nie powinny zawierać w składzie alkoholu, parabenów oraz substancji zapachowych. Warto wybierać te, które zawierają składniki aktywne, pomagające leczyć stany zapalne. Należą od nich m.in. witamina C, wyciąg z ruszczyka, pantenol czy allantoina.

Przy odmianie rumieniowej, warto stosować odpowiednie kremy przeciwtrądzikowe przeznaczone do stosowania w rosacea. Nie można zapomnieć również o nawilżających, które nie doprowadzą do wysuszenia cery i tych, które mają wysoki filtr UV.

Poza właściwymi preparatami warto pamiętać również o odpowiednio zbilansowanej diecie. Przede wszystkim powinna być bogata w owoce, warzywa oraz tłuszcze roślinne. Natomiast należy unikać produktów wysoko przetworzonych, fast-foodów, alkoholu oraz posiłków pikantnych. Warto ograniczyć spożywanie kawy oraz czekolady.

Konieczna jest również wizyta u dermatologa. Zazwyczaj przepisuje on antybiotyk doustny lub miejscowy.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/products/treatment/tradzik-rozowaty

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJechał pod wpływem alkoholu, rozbił auto
Następny artykułWaldemar Woźniak uprzątnął kolejne tony śmieci