Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Jak bezpiecznie spędzić ferie? Edukacyjne spotkania policji i GOPR w szkołach gminy...

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Edukacyjne spotkania policji i GOPR w szkołach gminy Świdnica

0

Ferie zimowe tuż, tuż! Ale czy wiemy jak się do nich dobrze przygotować, by spędzić je bezpiecznie? Wiele cennych wskazówek dla uczniów ze ze szkół podstawowych w Pszennie, Grodziszczu, Lutomi Dolnej i Witoszowie Dolnym w ramach akcji “Bezpieczne ferie 2020” przygotowali policjanci wraz z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Garścią porad z młodymi mieszkańcami gminy podzielili się dzielnicowi z posterunku policji w Słotwinie asp. Adam Kłyszejko i sierż. sztab. Marta Balewicz, przy współpracy z posterunkiem policji w Karpaczu, Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz wydziałem prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Członkowie Grupy Karkonoskiej GOPR, asp. Krzysztof Patek oraz mł. asp. Grzegorz Polatowski, zaprezentowali dzieciom specjalistyczny sprzęt, jaki posiada każdy ratownik. Omówili również zasady bezpieczeństwa na stokach i na szlakach górskich. Uczniowie czynnie brali udział w prezentacji oraz chętnie przyłączali się do dyskusji zadając wiele pytań. Ogromną atrakcją w drugim dniu spotkań było wykorzystanie psa ratownika podczas omawianych zajęć.

/UG Świdnica, opr. mn/