Strona główna Wydarzenia Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2020 – gratka dla fanów motoryzacji...

Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2020 – gratka dla fanów motoryzacji już w maju

0

PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Każda edycja cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród kibiców z Polski. Przez minione 5 lat zmagania na torze obejrzało aż 250 tysięcy widzów. Co wiemy na temat nadchodzącego wydarzenia?

Grand Prix Polski na Żużlu na PGE Narodowym
Szósta edycja żużlowego turnieju rozegra się w Warszawie 16 maja 2020 roku. Na torze na PGE Narodowym wystartują m.in. Indywidualny Mistrz Świata, Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. W zmaganiach wezmą udział również dwaj polscy zawodnicy rezerwowi oraz zawodnik z dziką kartą. Jego nazwisko poznamy na wiosnę

W zawodach z cyklu FIM Speedway Grand Prix każdy uczestnik bierze udział w pięciu wyścigach turnieju głównego. Czołowa ósemka zawodników po turnieju głównym startuje w dwóch wyścigach półfinałowych. Do finału Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2020 awansują dwaj zawodnicy z każdego półfinału. Ostateczne zmagania na torze rozstrzygają o kolejności miejsc na podium.

W ubiegłym roku zwyciężył Bartosz Zmarzlik. Wcześniej i w 2016 roku na najwyższym miejscu podium stanął Brytyjczyk Tai Woffinden. W 2017 zatriumfował Szwed Fredrik Lindgren, a w 2015 Słoweniec Matej Zagar. Czy Polak utrzyma tytuł mistrzowski? Zapowiada się niezwykle emocjonujący wieczór dla fanów żużlowych zmagań.

GP żużel Warszawa – bilety na wydarzenie
Kibice z całej Polski przyjeżdżają do Warszawy, by dopingować rodzimych reprezentantów i być świadkami największego żużlowego wydarzenia na świecie. Czy uda się jeszcze zdobyć bilety? Oficjalna sprzedaż została zakończona. Na szczęście każdy, kto chce zobaczyć żużel na Narodowym, bilety ma szansę nabyć w bezpiecznej odsprzedaży. Wejściówki dostępne są na stronie  https://www.alebilet.pl/bilety/grand_prix_polski_na_zuzlu_warszawa_2020.

Zgodnie z najnowszymi informacjami Polski Związek Motorowy zamierza podjąć działania mające na celu zjednoczenie kibiców przebywających na PGE Narodowym pod jednym hasłem: wszyscy na biało-czerwono. Dzięki temu nadchodząca edycja Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa będzie niezapomniana. Członkowie Związku liczą, że kibice wesprą aktualnego Mistrza, Bartosza Zmarzlika oraz Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. Do Warszawy tradycyjnie przyjedzie mnóstwo fanów z całej Polski. Najliczniejszą grupę będą stanowić  kibice żużla z Wielkopolski i Mazowsza.

Bartosz Zmarzlik – występ aktualnego mistrza świata na żywo
Oczy polskich fanów motoryzacji będą zwrócone przede wszystkim na Bartosza Zmarzlika, czyli aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata. Zawodnik w październiku 2019 sięgnął po trofeum mistrzowskie pierwszy raz w karierze. Dokonał tego jako trzeci Polak w historii. Wcześniej złoto zdobyli Tomasz Gollob w 2010 roku i Jerzy Szczakiel w 1973 roku. Sukces Zmarzlika pozwala zaprezentować żużel jako ważną dyscyplinę sportu jeszcze szerszemu gronu kibiców. Mamy więc nadzieję, że zawodnik ponownie sięgnie po złoto.

Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2020 odbędzie się już w maju. Zawody będą dla nas szczególne, dlatego że czekamy na zwycięstwo Polaka w stolicy. Aby zobaczyć żużel na Narodowym, bilety można kupić jeszcze w bezpiecznej odsprzedaży. Nie należy jednak zwlekać ze zdobyciem wejściówek – wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLampy designerskie – 4 pomysły na wyjątkową aranżację
Następny artykułRozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie i przeciwdziałaniu agresji